Tak wygląda grób rodziców Marty Kaczyńskiej na Cmentarzu Powązkowskim. Smutny widok

Tak wygląda grób rodziców Marty Kaczyńskiej na Cmentarzu Powązkowskim. Smutny widok Źródło: youtube.com/fakt

Marta Kaczyńska przeżyła prawdziwą tragedię 10 kwietnia 2010 roku, kiedy dowiedziała się, że jej rodzice zginęli w katastrofie prezydenckiego Tupolewa. Jej wujek, Jarosław Kaczyński, postanowił postawić symboliczny nagrobek bratu i bratowej na warszawskich Powązkach. Widok grobowca jest naprawdę smutny.

Marta Kaczyńska przez bardzo długi czas nie mogła otrząsnąć się po śmierci ukochanych rodziców. Pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich na Wawelu był dla niej ogromnym przeżyciem, a sama w wywiadach opowiadała o życiu jako córka pary prezydenckiej. Kilka lat później jej wujek zdecydował się na postawienie symbolicznego nagrobka na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. Wygląd grobu budzi smutek.

Marta Kaczyńska odwiedza rodziców na Powązkach?

Jarosław Kaczyński wystawił grób swojemu bratu w grudniu 2010 roku, czyli roku śmierci ukochanego członka swojej rodziny. Prezes PiS wielokrotnie jest tam widywany z kwiatami i podczas modlitwy, mimo że jego brat spoczywa w katedrze na Wawelu. Możliwe, że polityk chciał być jak najbliżej brata, a ze względu na wiek nie jest sobie w stanie pozwolić na tak częste podróże.

Nagrobek jest wykonany z drogiego, szwedzkiego sjenitu i jest regularnie odwiedzany przez zwolenników byłego prezydenta. To najlepiej pokazuje, jak bardzo uwielbianym prezydentem był ojciec Marty Kaczyńskiej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nagrobek budzi kontrowersje

Mimo że grób jest bardzo symboliczny, to jego sens budzi niemałe wątpliwości. Jednym z największych krytyków nagrobka jest ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który twierdzi, że postawienie tego grobu zupełnie mija się z celem i jego tradycyjnym znaczeniem.

Dzisiaj grzeje: 1. Otylia Jędrzejczak planowała samobójstwo. Śmierć brata ją zniszczyła
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

- Stawianie grobów symbolicznych w polskiej tradycji narodowej jest głęboko zakorzenione. Ma sens, jeżeli straciło się kogoś bliskiego np. na wojnie bądź w kataklizmie i nie można odnaleźć ciała. W przypadku prezesa PiS taka decyzja mnie dziwi, bo Jarosław Kaczyński ma grób swojego rodzonego brata na Wawelu, skądinąd do Krakowa nie jest daleko - mówi duchowny.

źródło: wikipedia.com/Cezary Piwowarski

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wywróciła się na chodniku w Łodzi. Sąd przyznał REKORDOWE odszkodowanie
  2. Nagranie małej dziewczynki z wczorajszego marszu obiega internet. Wzbudza silne emocje
  3. Diabelskie kotlety schabowe smakują wręcz niebiańsko. Prosty przepis na piekielnie smaczny obiad dla całej rodziny
  4. Nieoczekiwanie Mariusz Pudzianowski przekazał smutną nowinę. Fani nie mogą jej zaakceptować
  5. Gwiazdor TVP rzadko pokazuje żonę, ale teraz zrobił wyjątek. Powiedzieć, że jest piękna, to jak nie powiedzieć nic

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News