Kontrowersyjny wpis Marty Kaczyńskiej wywołał wielkie poruszenie. Pyta Polaków czy im nie wstyd

Kontrowersyjny wpis Marty Kaczyńskiej wywołał wielkie poruszenie. Pyta Polaków czy im nie wstyd Źródło: Flickr/DrabikPany

Marta Kaczyńska wywołała spore poruszenie za sprawą swojego wpisu, który można uznać za kontrowersyjny. Publicystka postanowiła zwrócić się bezpośrednio do Polaków z nietypowym pytaniem. Jej wpis jest ochoczo komentowany.

Marta Kaczyńska postanowiła zwrócić się do Polaków w dość kontrowersyjnym wpisie, który wywołał niemałe poruszenie. Znana publicystka postanowiła podzielić się słowami dotyczącymi ważnej sprawy w mediach społecznościowych, dzięki czemu mogły trafić one do znacznie większej liczby osób. Kontrowersyjny wpis Kaczyńskiej podzielił społeczeństwo.

Prawniczka postanowiła zabrać głos w sprawie, która interesuje wielu Polaków. Chodzi o dbanie o otaczające nas zabytki, budynki i miejsca bardzo ważne dla historii kraju, które powinny zawsze wyglądać okazale. Problem w tym, że obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wiele najważniejszych miejsc nie może liczyć na wystarczające zainteresowanie ze strony Polaków.

Marta Kaczyńska z kontrowersyjnym apelem do Polaków

Marta Kaczyńska zwraca uwagę na słowa swojego kolegi, który przekonuje, że nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego władze Gdańska nie dbają o jedno z najważniejszych miejsc, które jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów z całego kraju i spoza jego granic. W swojej opinii idzie na całość i pyta, czy mieszkańcom nie jest wstyd za to, co dzieje się z miastem.

- Gdańszczanie, nie wstyd Wam? Najpierw władze miasta zapuściły Westerplatte, a teraz blokują plan postawienia tam porządnego muzeum? (...) Czy pani Dulkiewicz nie rozumie, że dorobek miasta Gdańska w zakresie opieki nad tym miejscem po prostu je kompromituje? Że już swoją szansę zmarnowały? Stan tego miejsca jest dla Polski wstydem i hańbą. Co gorsza, wyraźne ciągoty proniemieckie ratusza gdańskiego nie pozwalają na spokojne powierzenie im dalszej opieki nad tym miejscem - pyta w swoim tekście Jacek Karnowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta Kaczyńska zwraca uwagę na apel do władz Gdańska

- Dochodzą z Gdańska do mnie informacje, że w gruncie rzeczy ekipa pani Dulkiewicz chodzi o zablokowanie powstania placówki, która będzie miała jednoznacznie prawdziwy historycznie wydźwięk, która będzie promowała dumę z Polski, która odrzuci przyjętą kiedyś w Muzeum II Wojny Światowej bliską Niemcom narrację historyczną - czytamy w felietonie.

Marta Kaczyńska udostępniła felieton Jacka Karnowskiego na swoim profilu na Facebooku. Słowa znanego dziennikarza nie spodobały się wszystkim, jednak dzięki nim więcej osób zwraca uwagę na bardzo poważny problem, jakim jest brak dbania o obiekty historyczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tego nikt nie spodziewał się po Henryce Krzywonos. Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się ile dzieci adoptowała legenda Solidarności. Więcej niż palców u obu rąk!
  2. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News