Jak poinformował na jednym z portali społecznościowych redaktor naczelny Super Expressu, do jego redakcji przyszło pismo z Kancelarii Sejmu. Marszałek Sejmu, Marek Kuchciński domaga się w nim sprostowania swojego zdjęcia, które zostało użyte do jednego z artykułów tabloidu. Powód? Dosyć „oryginalny”.

Zdjęcie, którego sprostowania chce marszałek Sejmu zostało użyte w artykule „Krętacz Kuchciński rozdał gigantyczne nagrody”, który pojawił się na stronie Super Expressu 14 grudnia ubiegłego roku.

Jak można przeczytać w piśmie skierowanym do redakcji tabloidu, na wspomnianym zdjęciu widać znamiona edycji. Kancelaria Sejmu podała nawet co gdzie i jak należy poprawić na fotografii.

Poprawione mają być m.in. rozbłyski światła na włosach oraz w dolnej części małżowiny lewego ucha (co może sugerować, że marszałek nosi w uchu kolczyk). Ponadto usunięty musi zostać róż na prawym policzku oraz edycja rzęsy i brwi lewego oka, które zostały umalowane na czarno.

 – Publikacja zmanipulowanego wizerunku marszałka Sejmu RP jest kolejnym ośmieszającym naruszeniem wizerunku marszałka Sejmu RP, wpisuje się zatem w długofalowe i celowe działanie mogące być oceniane jako mające na celu ośmieszenie wizerunku drugiej osoby w państwie, co w oczywisty sposób rzutuje na powagę całego Sejmu RP – czytamy w piśmie.

 bh

...

Zobacz również