Poseł Kukiz’15, Stanisław Tyszka, niedługo pożegna się z miejscem w sejmowej komisji socjalnej. Wszystko za sprawą sprzeciwu Tyszki wobec pomysłu na wydanie 50 tys. złotych na sprzęt piłkarski i wynajmowanie boisk dla posłów.

Stanisław Tyszka jako jedyny członek komisji sprzeciwił się temu, by wydać pieniądze na sport dla posłów. Jak sam tłumaczył, o wiele taniej, bo za 90 złotych, można kupić karty Multisport dla każdego z posłów, który faktycznie chciałby zadbać o swoją kondycję. Jak opowiada jednak poseł Tyszka, pozostali członkowie komisji uznali, że wydanie 50 tys. złotych na piłkę nożną dla posłów to „element dyplomacji”.

„Nie chciałem, aby pieniądze z komisji poszły na zakup sprzętu piłkarskiego i wynajem boisk. Kiedy pytałem posłów z zespołu do spraw socjalnych o sens takiej dodatkowej inwestycji, odpowiedzieli, że to element dyplomacji. Bo od czasu do czasu reprezentacja Sejmu gra z drużynami innych parlamentów czy reprezentacją TVN. Tylko nie potrafili wskazać wymiernych sukcesów takiej ‚futbolowej dyplomacji'” – mówi Stanisław Tyszka.

Wicemarszałek poparcia nie znalazł także w sejmowym prezydium. To odrzuciło sprzeciw członka Kukiz’15. Także wszyscy marszałkowie prezydium poza Tyszką byli za przeznaczeniem 50 tys. złotych na sprzęt sportowy i wynajem boisk.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy poseł Tyszka jest w mniejszości wyrażającej sprzeciw w jakiejś sprawie. Niedawno głosował przeciw przyznaniu zapomóg socjalnych posłom Sejmu PRL. Jak stwierdził, „nie zostali demokratycznie wybrani, to byłby niewłaściwy krok wobec osób walczących z komuną”.

„Byłem za negatywnym rozpatrzeniem tych podań. Nie zostali oni wybrani w demokratycznych wyborach. W sytuacji, kiedy mnóstwo ludzi, którzy walczyli z komuną ledwo wiąże koniec z końcem taki krok byłby niewłaściwy” – opowiada wicemarszałek.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!


źródło: newsweek.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również