Marszałek rozpoczął polowanie na posłów PO. To zemsta za 16 grudnia

Marszałek rozpoczął polowanie na posłów PO. To zemsta za 16 grudnia Źródło: twitter.com/openmagazyn, twitter.com/StasinskiM

O sprawie wydarzeń z 16 grudnia znów jest głośno. Wszystko przez pomysł partii rządzącej, która postanowiła ukarać opozycjonistów z Platformy Obywatelskiej. Deputowani opozycji nie wiedzą jeszcze dokładnie, co ich czeka.

O tym, że nałożenie kary przez marszałka Kuchcińskiego stało się faktem, posłowie opozycji dowiedzieli się osobiście. Każdy z uczestników protestu w Sejmie i blokady mównicy, które miały miejsce 16 grudnia 2016 roku, otrzymał informację o tym, że marszałek "ukarał ich finansowo".

Jak podaje jednak poseł PO, Sławomir Nitras, wciąż nie wiadomo, o jaką dokładnie karę chodzi. W informacji o nałożonej karze nie było podane bowiem, ile dokładnie zapłacą posłowie PO.

źródło: twitter.com/SlawomirNitras

W sprawie głos zabrała także cała Platforma, która w ostrych słowach skrytykowała działanie Marka Kuchcińskiego. Jak stwierdzono we wpisie na Twitterze PO, jeżeli Kuchciński nakłada karę na legendę opozycji antykomunistycznej, Henrykę Krzywonos, to stoi tam, gdzie stało ZOMO.

źródło: twitter.com/Platforma_org

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News