Na wczorajszym posiedzeniu sejmu odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy o powstaniu Krajowej Administracji Skarbowej, na które przybyli umundurowani celnicy. Zdjęciem celników na twitterze pochwalił się Marek Kuchciński, marszałek sejmu. Umknął mu jednak jeden szczegół.

Cała akcja miała miejsce w Dniu Służby Celnej, który jest obchodzony w Polsce 21 września. Celnicy przybyli do sejmu, jednak bynajmniej nie po to, żeby świętować lub okazać wdzięczność rządzącym. Chodzi o projekt ustawy, w wyniku której część z nich może stracić pracę. Powstanie KAS ma skutkować redukcją etatów wśród służby celnej. Według twórców dokumentu chodzi o 8% etatów, jednak celnicy przewidują, że będzie znacznie więcej.

Całą sytuację skomentował na twitterze marszałek Marek Kuchciński. Zdjęcie przedstawiające celników w sejmie skomentował wesołym podpisem:

– Sejm pozdrawia Służbę Celną. Czytany dziś projekt ustawy o KAS ma na celu poprawę skuteczności służb skarbowych i celnych.

fot. twitter/ MarekKuchcinsk
fot. twitter/ MarekKuchcinsk

Umknął mu jeden szczegół – celnicy mają wpięte w klapy czarne wstążki, symbol żałoby i przybyli do sejmu na znak protestu, a nie poparcia dla nowego projektu ustawy.

Chociaż niektórzy internauci zarzucili Kuchcińskiemu manipulację, jego wpadka mogła wynikać po prostu z niewiedzy. Nie prowadził on bowiem opisanego posiedzenia sejmu. W roli marszałka zastępował go poseł Terlecki, który zresztą nie pozwolił wejść do sali większości przybyłych celników.

źródło: wprost

...

Zobacz również