Zamieszki na Paradzie Równości! Policja użyła siły, narodowcy uciekają w panice

Zamieszki na Paradzie Równości! Policja użyła siły, narodowcy uciekają w panice Źródło:

Marsz w Lublinie od tygodni wzbudzał wiele kontrowersji. W piątek Sąd Apelacyjny w Lublinie uchylił decyzję o zakazie organizacji Marszu Równości i kontrmanifestacji narodowców. Po raz pierwszy w historii miasta odbywa się pikieta osób popierających środowiska LGBT.

Marsz w Lublinie trwa od godziny 13:00. Podczas spotkania sympatyków LGBT doszło do bulwersujących sytuacji. o 13:45 pojawili się kontrmanifestujący narodowcy, którzy skandowali hasła: "Stop pedałowania". Wkrótce przeciwnicy organizacji marszu zablokowali przejście.

Policja użyła armatek wodnych, narodowcy blokowali przejście. Marsz w Lublinie miejscem bulwersujących scen

- Chłopak dziewczyna normalna rodzina. Młodzież Wszechpolska - czytamy na jednym z transparentów kontrmanifestantów. - Rodzina fundamentem cywilizacji. Kozi gród na zawsze wolny od dewiacji. ONR - pojawia się inne hasło. - Wolność, równość, akceptacja - brzmi z drugiej strony walczących o równouprawnienie. - Hańba. Cała Polska śpiewa z nami, wy****lać z pe***mi - odpowiadają narodowcy. - Robimy to dla naszych dzieci! - krzyczą kontrmanifestujący, atakując zwolenników środowisk LGBT. Narodowcy już od godziny próbują przerwać Marsz Równości, który po raz pierwszy został zorganizowany w Lublinie. Policja musiała użyć siły wobec nich. Uciekają w popłochu, krzycząc, że robią to dla przyszłości polskich dzieci.

Marsz równości nie dla wszystkich

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk chciał zablokować możliwość organizacji Marszu Równości w Lublinie. Decyzję samorządowca podważył jednak sąd. - Wolność zgromadzeń pełni doniosłą rolę w demokratycznym państwie prawnym i jest warunkiem istnienia społeczeństwa demokratycznego - brzmiało uzasadnienie. Sędzie dodała także, że nie jest dopuszczalne uzależnianie funkcjonowania marszu od motywacji innych organizacji. Tego dnia w Lublinie obecny był Adam Bodnar, przyjmujący z entuzjazmem wynik sądu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Cieszę się, że sąd zwrócił tak mocno uwagę na znaczenie organizowania pokojowych zgromadzeń dla funkcjonowania demokracji, reprezentowania głosu także tych najsłabszych, którzy często nie mają głosu w debacie publicznej - powiedział rzecznik praw obywatelskich. Nasza redakcja obecna jest na miejscu. Skandujący narodowcy i bijatyki między manifestującymi budują bardzo nerwową atmosferę. PONIŻEJ TRANSMISJA NA ŻYWOZOBACZ TAKŻE:
  1. To się dzieje. Polityk PiS chce wysyłać homoseksualistów na "reedukację"
  2. Ksiądz z Włoch wziął homoseksualny ślub ze swoim partnerem
  3. Kaczyński otwarcie o homoseksualizmie. Będzie skandal?
  4. Jakie spodnie do figury klepsydry?
  5. 5 rzeczy, które na pewno robisz, a mogą zabić Twojego psa
Następny artykuł