"By homoseksualiści nie byli wyrzucani z domów". Zorganizowano mszę przed Marszem Równości

"By homoseksualiści nie byli wyrzucani z domów". Zorganizowano mszę przed Marszem Równości Źródło: screen wideo Gazeta Wyborcza

Marsz równości od wielu lat wywołuje wiele kontrowersji. Szczególnie "cięte" są organizacje i osoby o poglądach prawicowych. Tym bardziej może ich teraz rozwścieczyć msza, która została odprawiona przed Marszem Równości.

Marsz Równości przeszedł przez Poznań 2 dni temu, 6 lipca. Podczas takich samych marszów w innych krajach często są odprawiane nabożeństwa - w Polsce do tej pory wręcz obawiano się zrobić czegoś takiego w obawie, że lincz nie będzie miał końca. W końcu w Poznaniu doszło do przełomu.

Marsz Równości dał możliwość swoim uczestnikom w udziale w mszy świętej

Tuż po Marszu Równości, Poznań został okrzyknięty miastem najbardziej przyjaznym osobom LGBT. Nie tylko z powodu braku zamieszek i pozytywnej atmosfery, ale też wpłynęło na to zorganizowanie mszy świętej tuż przed pochodem. W mszy uczestniczyli duchowni Reformowanego Kościoła Katolickiego w Polsce, Ewangelickiego Kościoła Niemiec i Kościoła anglikańskiego.

Zebrało się około 20 osób - mile widziane były tam szczególnie osoby starsze. Zgodnie przyznały, że to była uroczystość pełna spokoju, miłości i akceptacji. Chcieliby również, by zjawiło się więcej osób, ponieważ było warto.

- Na ucztę w Królestwie Bożym zaproszony jest każdy. Bo Jezus nie wybiera np. tego, kto ma duże okulary albo kto dłubie teraz w nosie. Brzydcy i piękni, bogaci i biedni, hetero- i homoseksualiści, biali i czarni, także muzułmanie, wszyscy mogą wziąć w niej udział. Bo kim my jesteśmy, żeby dzielić ludzi na różne grupki? Wszyscy możemy znaleźć się w Królestwie Bożym - tymi słowami przemówił ksiądz Carsten Bolz z Niemiec.

Zebrani na mszy szczerze i na głos wypowiadali własne intencje

W pewnym momencie zgromadzeni zostali poproszeni przez duchownych aby wypowiedzieli swoje własne intencje - za co chcą się dziś pomodlić.

- By homoseksualiści nie byli wyrzucani z domów, by rodziny się od nich nie odwracały - głęboko pragnął młody chłopak, który do samego końca w skupieni uczestniczył w mszy.

- Aby wszystkie, nawet najmniejsze wspólnoty chrześcijańskie były otwarte dla wszystkich ludzi - wyraziła swoje nadzieje jedna z kobiet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"By ludzie, którzy atakują Marsz Równości, zrozumieli, że szacunek należy się każdemu człowiekowi", "By w Polsce nikogo nie wykluczano", "za tych, którzy odebrali sobie życie" - padały kolejne płomienne prośby, by żyło się lepiej.

Nabożeństwo skończyło się w przyjemnej atmosferze, a po wszystkim wszyscy udali się na paradę. Organizatorzy cieszą się z dobrym przyjęciem ich pomysłu i zapewne już planują, by powtórzyć mszę za rok.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Córka legendarnego aktora oddała ojca do przytułku. Jej życie było pasmem nieszczęść, zmarła w samotności. Zapomniana przez świat
  2. Wypłynęło intymne zdjęcie Agaty Dudy i Prezydenta! Namiętnie się na nim całują, ludzie są w szoku
  3. Tak szybko Polki jeszcze nie chudły. Dieta chlebowa przynosi piorunujące efekty i jest pyszna
  4. Nagle w łożu małżeństwa z 50-letnim stażem zaczęły dziać się niestworzone rzeczy. Nigdy czegoś śmieszniejszego nie czytałeś
  5. Jak Szelągowskiej udało się przejść tak spektakularną metamorfozę? Nie do poznania, jak dwie różne kobiety
  6. Doniesienia zagranicznych mediów o Agacie Dudzie rozkładają na łopatki. To trzeba zobaczyć na własne oczy, bo nie uwierzycie

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News