Paweł_Adamowicz
fot. wikimedia.org
Karol Zaborowski - 14 Stycznia 2019

Ludzie wychodzą na ulice po śmierci Pawła Adamowicza

Marsz przeciwko przemocy i nienawiści ma już niebawem odbyć się w Gdańsku. Wczorajsza tragedia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zjednoczyła miliony Polaków. Nieważne stały się nawet liczne różnice światopoglądowe.

Marsz przeciwko przemocy i nienawiści został ogłoszony jeszcze zanim otrzymaliśmy informacje o tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Dziś, o godzinie 16:00 w pałacu prezydenckim odbyć ma się specjalne spotkanie Andrzeja Dudy z liderami partii zasiadających w Sejmie, którzy uzgodnić mają szczegóły tej inicjatywy. Jeszcze dzisiaj w całej Polsce odbędą się specjalne wiece upamiętniające tragiczną śmierć prezydenta Gdańska.

Marsz przeciwko przemocy i nienawiści: Polacy wyjdą na ulice

Wczorajszy atak na prezydenta Gdańska wstrząsnął całą Polską. Wiele osób do późnych godzin nocnych czekało na wieści o stanie zdrowia Pawła Adamowicza, a operacja, która miała uratować życie polityka trwała do 2 w nocy. Wtedy też otrzymaliśmy światełko nadziei, że wszystko może jeszcze mieć szczęśliwe zakończenie. Przez dłuższy czas nie dostawaliśmy żadnych nowych informacji dotyczących stanu zdrowia polityka. Wiedzieliśmy jedynie, że jego stan nadal jest bardzo zły, a rokowanie niepewne. Informacja o śmierci Pawła Adamowicza spadła na Polaków niczym grom z jasnego nieba. Już wczoraj zaplanowano specjalne wiece, które mają dziś odbyć mają się w wielu polskich miastach. Będą to jednak spotkania głównie milczące, których uczestnicy chcą pokazać swój sprzeciw wobec nienawiści oraz przemocy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
marek_papala10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Wisława Szymborska na wiecach przeciwko nienawiści

Wydarzenia przeciwko nienawiści zyskały na wadze za sprawą śmierci prezydenta Adamowicza. Jedyne co będzie słychać podczas tych wieców to jeden z wierszy Wiesławy Szymborskiej. Polskę spotkała dziś potworna tragedia, przez którą wszyscy pogrążamy się w żałobie. Najbardziej przeraża fakt, że w dniu, kiedy najważniejsze powinno być pomaganie potrzebującym oraz wspólne cieszenie się kolejnym sukcesem WOŚP, byliśmy świadkami przerażającego i okrutnego ataku, który zakończył się śmiercią Pawła Adamowicza. Chociaż cała ta sytuacja pokazała, jak bardzo nasz naród potrafi się zjednoczyć w szczytnym celu, to szkoda, że potrzebna była do tego była tak potworna tragedia.ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Przed śmiercią brat Adamowicza poszedł do szpitala. Spędził tam całą noc
  2. Zabójcę Pawła Adamowicza ma spotkać jedyna sprawiedliwa kara
  3. Ważne słowa Andrzeja Dudy po śmierci Pawła Adamowicza. Wszyscy powinni je zapamiętać
  4. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
  5. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
 
CandlePolacy uwielbiali ich bez granic. Pożegnaliśmy ich w 2018 rokuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News