Przy okrzykach „Idzie zmiana z Wielkopolski” czy „Duma, duma, narodowa duma” uczestnicy Marszu Niepodległości z Wielkopolski spalili tęczowe flagi LGBT.

Nagranie przedstawia tłum kibiców Lecha Poznań, co można stwierdzić po okrzyku „Poznań, Poznań, hej Kolejorz” czy logo klubu piłkarskiego. Na filmie widać jak uczestnicy marszu najpierw trzymają race, a potem podpalają nimi flagę LGBT. Kiedy ta nagle gaśnie, do tlącej się dokładają jeszcze jedną tęczową flagę i znów podpalają.

Pozostali fani poznańskiej drużyny przyglądają się całemu zajściu bacznie i skandują „Idzie zmiana z Wielkopolski”. Chwilę później autor filmu mówi „Dobra, koniec imprezy” i z kamerą przechodzi się wśród innych uczestników Marszu, którzy przyjechali z Poznania.

Wśród nich można zobaczyć szaliki z napisami „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę” czy biało-czerwone flagi z nazwami poszczególnych wielkopolskich miast, z których przyjechali biorący udział w Marszu.

Co więcej, jak podała gazeta.pl, podczas Marszu Niepodległości nieznani sprawcy zniszczyli i spalili flagę Ukrainy. Towarzyszyły im okrzyki „Bóg, honor i ojczyzna”, a także. „Je*ać UPA i Banderę”. Dziennikarz portalu, który jest na marszu podał, że nie skończyło się tylko na flagach LGBT i Ukrainy. Narodowcy mieli spalić także logo Facebooka. Płonące logo portalu społecznościowego okrasiły krzyki „Polska przeciw korporacjom”.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: facebook.pl
pt

Zobacz również