Niebawem do kin trafi dzieło Danieal Ragussisa pt. „Imperium” opowiadające o infiltracji środowisk neonazistowskich, w którym główną rolę zagrał Daniel Radcliffe. Film jeszcze nie wszedł do kin, a już wywołuje kontrowersje w Polsce. Wszystko za sprawą zwiastuna, w którym wykorzystano polskie flagi do zobrazowania marszu neonazistów. 

„Imperium” jest filmem opartym na faktach i traktuje o infiltracji środowisk nazistowskich przez agenta FBI, w którego wcielił się znany z roli Harry’ego Pottera, Daniel Radcliffe.

Jednak to co wywołało kontrowersje wśród polskich internautów to wykorzystanie ujęć z najprawdopodobniej Marszu Niepodległości, gdzie zawsze pojawia się mnóstwo polskich flag, do zobrazowania marszu neonazistów. W zamieszczonym w zwiastunie fragmencie „neonaziści” noszą polskie flagi i maszerują ulicami Warszawy.

Wspomniany fragment zaczyna się w 1:09 minucie zwiastuna.

fot. youtube.com/lionsgate movies
fot. youtube.com/lionsgate movies

https://www.youtube.com/watch?v=-QRs4S4xoWk

Polscy internauci nie zamierzają pozostawić tego bez echa. Użytkownicy portalu wykop.pl apelują do pozostałych o akcję mailingową, dzięki której ministerstwo spraw zagranicznych oraz Reduta Dobrego Imienia dowiedzą się o sprawie i zainterweniują.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: wykop

...

Zobacz również