Marsz Niepodległości zamieszki
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Z ostatniej chwili: zamieszki na Marszu Niepodległości. Ogromna agresja demonstrantów, biją i demolują

Marsz Niepodległości przemierza ulice Warszawy. W sieci na bieżąco publikowane są materiały ukazujące zamieszki oraz agresję demonstrantów.

Marsz Niepodległości idzie ulicami Warszawy. W tym roku w związku z pandemią koronawirusa oraz zagrożeniem epidemiologicznym miał on się odbyć w zmienionej, zmotoryzowanej formule. Część uczestników wsiadła na motocykle oraz do samochodów, pozostali zdecydowali się jednak na przejście pieszo.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Marsz Niepodległości w Warszawie. W sieci pojawiają się nagrania ukazujące zamieszki i agresję demonstrujących

Marsz Niepodległości trwa. Zmotoryzowani oraz piesi wyruszyli z Ronda Dmowskiego i skierowali się w stronę Ronda Waszyngtona. Niestety, jak wskazują najnowsze doniesienia, nie wszyscy uczestnicy zgromadzenia idą pokojowo. W sieci pojawiły się już liczne doniesienia na temat starć z policją.

Na trasie przemarszu znalazły się okolicy salonu Empik przy rodzie de Gaulle'a. Zamaskowani sprawcy w symbolach narodowych przepychali się oraz awanturowali przed salonem Empiku. Film ze zdarzenia został opublikowany na Twitterze Ośrodka Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich.

Niestety podczas przemarszu zdążyło już dojść do aktów wandalizmu. Wśród uczestników zgromadzenia znalazły się osoby, które wyraźnie przyszły tam w jednym celu i z pewnością nie było to spokojne przejście ulicami Warszawy i oddanie hołdu ojczyźnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Narodowcy, kibole i neonaziści atakują i biją przypadkowych przechodniów którzy przypominają im lewaków albo gejów. Niesamowita agresja pijanych prymitywów! - napisano w opisie pod opublikowanym filmem.

Zajście w okolicach Empiku przy rondzie de Gaulle'a było jednym z najniebezpieczniejszych i niestety nie jedynym skandalicznym zajściem podczas dzisiejszego marszu. W budynku znajdującym się przy ulicy 3 maja doszło do pożaru.

Jak się okazuje, do zaprószenia ognia prawdopodobnie doszło w wyniku rzucenia racy lub petardy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak donoszą media, w tym samym budynku znajduje się balkon, na którym wisiał baner Strajku Kobiet, a także tęczowa flaga.

- Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek - informowała Mazowiecka Straż Pożarna na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Wstrząsające sceny na Marszu Niepodległości, są ranni. Policja apeluje do kobiet w ciąży, dziennikarzy i osób z immunitetem

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

- Pożar mieszkania przy al. 3 Maja w Warszawie opanowany. Brak osób poszkodowanych. Szybka reakcja mieszkańców oraz strażaków zapobiegła dalszemu rozwojowi ognia. Pożar mógł być spowodowany przez materiały pirotechniczne. Apelujemy o szczególną uwagę i rozsądek - przekazała z kolei Policja Warszawa także na Twitterze.

Jak dodano, w jednym z kolejnych wpisów policjanci wprowadzili do działań pododdziały zwarte w rejonie ronda de Gaulle'a. W celu przywrócenia porządku prawnego wykorzystuje się środki przymusu bezpośredniego.

Marsz Niepodległości

Marsz Niepodległości

Źródło: Twitter Link do nagrania: https://twitter.com/OmzRi/status/1326527605248577536?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1326527605248577536%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fwawainfo.pl%2Fmarsz-niepodleglosci-2020-111120-md-empik

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Policja zatrzymała podejrzanego, który zakopał psa żywcem w Lublinie. Wiadomo, kim on jest
  3. Oficjalnie: Gwiazdor Legii ma koronawirusa, dzisiaj miał zagrać w trakcie meczu reprezentacji
  4. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  5. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  6. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  7. W Karpatach znaleziono najstarszy żyjący gatunek ryby. Naukowcy nie mogą uwierzyć
  8. Papież Franciszek zabrał głos na temat raportu Watykanu. Jego słowa mogą zadziwić wielu wiernych
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska, TVN, Twitter

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News