Marsz Niepodległości nagły komunikat
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 10 Listopada 2020

Nagły komunikat ws. Marszu Niepodległości

Marsz Niepodległości w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa odbędzie się w formie zmotoryzowanej. Właśnie napłynął bardzo ważny komunikat dotyczący wydarzenia.

W tym roku Marsz Niepodległości odbędzie się w nieco zmienionej formie niż dotychczas. Z powodu pandemii koronawirusa zostanie on zmotoryzowany. Właśnie opublikowano najnowszy komunikat w związku ze zdarzeniem.

Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówMamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 11 listopada. Zła wiadomość dla wielu PolakówCzytaj dalej

Marsz Niepodległości. Pojawił się najnowszy komunikat w sprawie wydarzenia

Pomimo decyzji o zakazie odbycia się Marszu Niepodległości, zostanie on zorganizowany w zmienionej formie - zmotoryzowanej. Jak głosi najnowszy komunikat, wyruszy on o godzinie 14.00 z Ronda Dmowskiego w centrum Warszawy. Stamtąd przejedzie do Ronda Waszyngtona, a następnie powróci do Ronda 40-latka znajdującego się przy Dworcu Centralnym oraz Ronda Dmowskiego.

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości wydał do uczestników wydarzenia apel o to, by udekorowali swoje auta oraz motocykle w biało-czerwonych barwach.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski kilka dni temu zakazał organizacji wydarzenia. Powoływał się wówczas na tworzenie zagrożenia epidemicznego w mieście. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości postanowiło natychmiast zaskarżyć decyzję do sądu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wczoraj sąd II instancji wydał decyzję o oddaleniu zażalenia na postanowienie sądu I instancji, które podtrzymało decyzję Trzaskowskiego. Została ona wydana w oparciu o art. 14 pkt 2 ustawy prawo o zgromadzeniach. Dotyczy on zagrożenia życia lub zdrowia w znacznych rozmiarach.

Organizatorom marszu nie spodobał się wyrok, dlatego zapowiedzieli, że zgłoszą zażalenie do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Prezydent Warszawy jest krytykowany za swoją decyzję również z innego powodu. Pomimo trwającej pandemii uczestniczył on bowiem w protestach, które dotyczyły sprzeciwu wobec orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Wobec decyzji wydanych przez sąd oraz podtrzymania zakazu organizacji Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz, ogłosił w niedzielę, że tegoroczny marsz zostanie zmotoryzowany. Oznacza to, że pomimo wyraźnego zakazu, wydarzenie odbędzie się, jednak w zmienionej formie.

- Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami - czytamy w oświadczeniu, jakie pojawiło się na stronie Marszu Niepodległości.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wybitny polski aktor. Zagrał słynną rolę w "Vabanku"

2. Piotr Bałtroczyk o Edycie Górniak: ”Ma jedno tylko dziecko, co daje nadzieję, że geny galopującej głupoty i infantylizmu jednak obumrą”

3. Najczęstszy objaw Covid-19. Ma go nawet 70% zakażonych, bardzo przykre

W innych miastach organizatorzy chcą stworzyć "spontaniczne spacery", podobnie jak ma to miejsce w przypadku protestów w ramach Strajku Kobiet.

Zgodnie z przepisami, które obecnie obowiązują, w zgromadzeniach publicznych wziąć udział może maksymalnie 5 osób. Wszyscy uczestnicy są zobowiązywani do zakrywania ust oraz nosa, a także zachowania odległości od innych. Z kolei odległość pomiędzy zgromadzeniami musi wynosić co najmniej 100 metrów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ranny szczeniak leżał wśród sterty śmieci. Reakcja przechodniów jest porażająca, aż brakuje słów
  2. Narzeczona Artura Szpilki całkiem nago. Pikantne zdjęcie, tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Koniec marzeń o powrocie na Księżyc? Joe Biden ma inne priorytety
  7. "Modę na sukces" pamięta każdy. Jak dziś wygląda i czym się zajmuje serialowy Forrester?
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Metro Warszawa Gazeta PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News