Marlena Maląg zapowiedziała wsparcie
Pixabay.com tmblog_ro
Monika Majko - 12 Listopada 2020

Minister rodziny i polityki społecznej zabrała głos. Sytuacja jest tragiczna, niezbędne wysłanie dodatkowej pomocy

Marlena Maląg przekazała wyjątkowo niepokojące informacje. Minister rodziny i polityki społecznej zapowiedziała dodatkowe rządowe wsparcie. Sytuacja jest tragiczna.

Marlena Maląg zapowiedziała rządowe wsparcie, sytuacja jest naprawdę poważna. Minister rodziny i polityki społecznej przekazała Polakom niepokojące informacje o obecnym działaniu Domów Pomocy Społecznej w naszym kraju.

Marlena Maląg przekazała ważne informacje

Jak podała Informacyjna Agencja Radiowa, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapowiedziała, że rząd przekazał 600 milionów złotych na wsparcie Domów Pomocy Społecznej.

Jak podkreśliła szefowa resortu, "chociaż prowadzenie Domów Pomocy Społecznej jest zadaniem własnym jednostek samorządu terytorialnego, to od samego początku wybuchu pandemii gminy i powiaty mogą liczyć na wsparcie ze strony resortu rodziny i polityki społecznej"

Domy Pomocy Społecznej są w tragicznej sytuacji epidemicznej, w mediach regularnie pojawiają się informacje o kolejnych ogniskach zakażeń, które potwierdzono w DPS-ach. Dodatkowo, ich pracownicy narzekają na głodowe pensje i kiepskie warunki pracy.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Związkowcy apelują o podwyżki oraz lepsze warunki pracy. Niedawno ostro odpowiedzieli na zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że DPS-y to miejsce, gdzie po pomoc mogą kierować się seniorzy, którym nakazano ograniczyć przemieszczanie się.

– Jak zwykle z zaskoczenia ministerstwo postanowiło skierować do ośrodków pomocy setki tysięcy kwarantannowanych i pozostających w izolacji, a dziś także co najmniej drugie tyle seniorów, którym od jutra zalecono pozostanie w domach – skomentowali na Facebooku zapowiedź szefa rządu przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Marlena Maląg zapowiedziała wsparcie finansowe dla Domów Pomocy Społecznej

Jednym z głównych postulatów Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, jest podwyżka dodatku do wynagrodzenia za pracę w terenie. Obecnie wynosi in 250 zł miesięcznie, choć zdaniem związkowców powinien być podwyższony do kwoty 500 zł. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej proponuje natomiast jego podwyżkę do kwoty 400 zł.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. Britney Spears jest ubezwłasnowolniona. Fani wstrząśnięci, właśnie przegrała w sądzie, ojciec dalej kontroluje jej życie

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Jak informuje PAP, największe ogniska zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu są m.in., w DPS-ie w Brzozowie. Potwierdzono tam 20 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, w tym 2 osób z personelu medycznego, 4 osób personelu pomocniczego i 14 pacjentów. Z kolei w DPS-ie w Foluszu potwierdzono 99 zakażeń, w tym 93 przypadki to podopieczni ośrodka.

Podobnie sytuacja ma się również m.in. na Śląsku. Biuro prasowe wojewody śląskiego poinformowało, że obecnie na 106 zarejestrowanych w regionie DPS-ów, zakażenia koronawirusem potwierdzono w 44 placówkach. W tym rejonie na COVID-19 zachorowało niemal tysiąc pensjonariuszy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Wszystko trwało tylko chwilę, sekundy dzieliły kobietę od śmierci. Pitbull poświęcił się, aby uratować właścicielkę
  3. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  4. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  5. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  6. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  7. Zuchwałe oszustwo na karty SIM. Można stracić mnóstwo pieniędzy
  8. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News