Masz konto w tym banku? Właśnie ZNIKA Z RYNKU
Fot. Pxhere
Wiadomości Pikio - 29 Lipca 2018

Masz konto w tym banku? Właśnie ZNIKA Z RYNKU

Przedstawiciele BZ WBK przekazali właśnie klientom zaskakującą wiadomość. Marka już wkrótce zniknie bowiem z rynku. Bank przejmie nazwę właściciela - Banco Santander z siedzibą w Hiszpanii. Dlaczego podjęto taką decyzję?

Klienci mogą być naprawdę zadziwieni krokami, które zostały podjęte przez kierownictwo BZ WBK. W naszym kraju jest to bowiem znana marka, której zaufały miliony Polaków. Dlaczego więc podjęto decyzję o zmianach?

BZ WBK zmienia nazwę przez decyzję hiszpańskiego właściciela

- Dzięki nawiązaniu do nazwy jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek bankowych w Europie i na świecie klienci naszego banku jeszcze silniej odczują przynależność do dużej międzynarodowej grupy finansowej. Bank już dziś udostępnia swoim klientom wiele rozwiązań wypracowanych wspólnie z grupą w oparciu o jej międzynarodowe doświadczenia, wiedzę ekspertów i potencjał rynkowy - czytamy w oficjalnym oświadczeniu zarządu BZ WBK. Zmiana brandu ma się rozpocząć już na początku września. Warto zaznaczyć, że cała procedura pochłonie ok. 60-70 mln zł z budżetu firmy.

Reakcje rynkowych specjalistów na kontrowersyjne zmiany

Co ciekawe, nie wszyscy pochwalają głośne kroki kierownictwa BZ WBK. Krytycznie wypowiedział się na ich temat między innymi Marcin Materna, sprawujący funkcję dyrektora departamentu analiz Millennium. - Nie widzę potrzeby zmiany nazwy. (...) BZ WBK jest głęboko zakorzeniony w świadomości Polaków, a Santander nie ma u nas silnej pozycji. (...) Jeśli już taki zabieg był konieczny, uważam, że lepiej byłoby pójść z duchem czasu i postawić na bardziej oryginalny i świeży brand - powiedział ekspert w rozmowie z "Pulsem Biznesu".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Natychmiast sprawdź swoje konto! Klienci polskich banków masowo okradani
  2. Patryk Jaki ostrzega protestujących. Wymowne, niepokojące słowa
  3. Donald Tusk w żałobie. Niezwykle emocjonalny wpis, chce się płakać
  4. Te zwierzaki są oficjalnie najśmieszniejszymi zwierzętami świata. Udusisz się ze ŚMIECHU [Zdjęcia]
ZAMIANA
przywódcy_wstepTo dziś niezwykle rozpoznawalny polityk! Poznajesz go? Stare zdjęcia światowych przywódcówCzytaj dalej
glizurekTak wyglądały protesty przeciw zmianom w sądownictwie [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News