Kim jest Mariusz Węgłowski z Tańca z Gwiazdami? Ciekawy zawód

Kim jest Mariusz Węgłowski z Tańca z Gwiazdami? Ciekawy zawód Źródło: instagram.com/@mariuszweglowski_official

Mariusz Węgłowski podbija serca widzów swoją charyzmą i urokiem. W roli starszego aspiranta Mikołaja Bałacha znają go wszyscy fani Policjantek i Policjantów. Kim jest aktor grający tego bohatera - czym zajmował się przed rolą w hicie TV4?

Mariusz Węgłowski jest jedną z najbardziej charakterystycznych postaci w popularnej produkcji TV4 "Policjantki i Policjanci". Do niedawna fani aktora mogli również oglądać go w tanecznym show stacji Polsat "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Kim jest ten aktor i czym zajmował się przed rozpoczęciem przygody ze szklanym ekranem?

Mariusz Węgłowski - kim jest z zawodu?

Granie w serialu o policjantach jest bez wątpienia trudne - trzeba wiele wiedzieć o tej pracy, aby rola wypadła autentycznie. Dlatego właśnie w takich rolach obsadza się byłych policjantów, którzy mają najwięcej informacji o pracy, którą przecież już wcześniej wykonywali. Tak samo było w przypadku serialu TV4 "Policjantki i policjanci" - wielu aktorów grających tam główne role jest byłymi funkcjonariuszami.

Węgłowski nie jest wyjątkiem, jednak jego doświadczenie idzie o krok dalej. Przed rezygnacją ze służby należał on do jednostki antyterrorystycznej. Sprawiło to, że mógł wykorzystać swoją tężyznę fizyczną i umiejętności na planie serialu i dać widzom wgląd w prawdziwe umiejętności polskich komandosów. Ciekawe, czy aktorstwa również nauczył się w czasie szkolenia policyjnego?

Mariusz Węgłowski - antyterrorysta wstępuje na parkiet

Popularność, którą przyniosła aktorowi jego rola w serialu "Policjantki i policjanci" sprawiła, że został zaproszony do uwielbianego programu telewizji Polsat - Tańca z Gwiazdami. Dla wielu osób mógł on być dziwnym wyborem na kandydata - aktor jest przecież bardzo wysoki i umięśniony, a to może przeszkadzać w wykonywaniu wszystkich zgrabnych ruchów tanecznych. Wydaje się, że sam aktor nie bał się wyzwania:

- Na każdej imprezie rodzinnej tańczę od początku do końca. Nie wiem na ile jest to atrakcyjne, ale żadna ciocia mi do tej pory nie odmówiła, więc chyba nie jest najgorzej - powiedział przed rozpoczęciem zmagań w programie.

Jego występ w show pokazał, że weselne doświadczenie na coś się przydało. Aktor bardzo długo zachwycał widzów programu. Odpadł dopiero w 8 odcinku Tańca z gwiazdami, co spotkało się z zaskoczeniem i smutkiem widzów, którzy byli oczarowani jego charyzmą i poczuciem humoru.

Mariusz Węgłowski - memy

Czyjaś popularność często wyraża się w tym, jak często internauci używają wizerunku tej osoby do tworzenia różnego rodzaju śmiesznych obrazków i memów. Twarz bohatera "Policjantek i policjantów" często gości na takich obrazkach. Wydaje się więc, że musi być lubiany przez użytkowników internetu. Powstała nawet strona na Instragramie poświęcona memom z tej produkcji, której główną twarzą jest właśnie Węgłowski i grany przez niego aspirant.

Aktor z chęcią wykorzystuje swoją popularność. Niedawno na platformie Youtube pojawił się teledysk promujący jego piosenkę "Odwieczna Walka".

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Kiedy jest Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej? Świętujmy, zamiast się zamykać na innych
  2. Dzień Praw Zwierząt w szkole i przedszkolu - pomysły na zajęcia
  3. Dzień Pac-Mana 2019. Kiedy jest to święto i jak je obchodzą fani gier komputerowych?
  4. Kultowa gra Pac-Man obchodzi swoje święto. Na czym polega zabawa?
  5. Kiedy jest Dzień Praw Zwierząt? Brońmy naszych braci mniejszych
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News