Będzie rekonstrukcja rządu przed wyborami? Nieoficjalne przecieki

Będzie rekonstrukcja rządu przed wyborami? Nieoficjalne przecieki Źródło: Wikimedia Commons (W. Kompała/KPRM)

Mariusz Błaszczak będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem? Poza ministrem, typowanymi do dymisji szefami resortów są jeszcze Jacek Czaputowicz, Anna Zalewska, Teresa Czerwińska oraz Krzysztof Tchórzewski. Według nieoficjalnych przecieków Jarosław Kaczyński podjął decyzję dotyczącą ich politycznej przyszłości.

Mariusz Błaszczak zastąpił Antoniego Macierewicza na stanowisku ministra obrony narodowej 9 stycznia 2018 roku. Dziś dziennikarze "Polska The Times" sugerują, że polityk może już wkrótce pożegnać się ze stanowiskiem. Jego miejsce miałby zająć Michał Dworczyk. Koniec resortowej kariery ma czekać także ministra energii, Krzysztofa Tchórzewskiego. 

Mariusz Błaszczak, ale nie tylko. Kto jeszcze straci stołek?

Jak jednocześnie stwierdzili redaktorzy, przeprowadzenie podobnych zmian jeszcze przed wyborami jest mało prawdopodobne. Do rekonstrukcji rządu przed elekcją ma dojść ich zdaniem jednak na 90 procent. Kto więc typowany jest do bardziej pewnego odejścia?

Ponoć zmęczony już politycznymi komplikacjami Kaczyński planuje odsunąć od stanowiska minister Annę Zalewską. Wszystko przez fakt, iż działaczka nie potrafi porozumieć się z planującymi strajk nauczycielami. W kontaktach z władzami Prawa i Sprawiedliwości używała ponoć za to ogólników oraz niepełnych informacji, przez co partia nie dała rady szybko uspokoić niewygodnej dla siebie sytuacji.

Kolejną minister wskazywaną według nieoficjalnych przecieków do odejścia jest minister finansów, Teresa Czerwińska. Działaczka miała wprost przekazać Jarosławowi Kaczyńskiemu, że polski budżet nie udźwignie realizacji jego nowych planów związanych z polityką socjalną. To właśnie twarda pozycja szefowej ważnego resortu sprawiła ponoć, że prezes Prawa i Sprawiedliwości chce odsunięcia jej od stanowiska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rekonstrukcja rządu jeszcze przed wyborami?

Kolejnym i ostatnim już politykiem typowanym do odejścia jest minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz. Przyczyną kryzysu jego pozycji w rządzie jest ponoć doprowadzenie, a później nieumiejętność zażegnania konfliktu dyplomatycznego z Izraelem przy okazji szczytu bliskowschodniego, który jednocześnie mocno nadszarpnął stosunki Polski z Iranem. Kto miałby zastąpić Czaputowicza? Ponoć europarlamentarzysta i zaufany człowiek Kaczyńskiego, Jacek Saryusz-Wolski.

Czas pokaże, czy informacje przekazane nieoficjalnie przez "Polska The Times" rzeczywiście się sprawdzą i będziemy świadkami rekonstrukcji rządu jeszcze przed wyborami. Jeżeli Jarosław Kaczyński realnie podjął już decyzję, opinia publiczna dowie się o niej wkrótce.

  1. 44-letnia piosenkarka jest w ciąży! Pokazała zdjęcie zaokrąglonego brzucha
  2. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  3. Syn Wiśniewskiego w objęciach słynnej wokalistki. Kolejna sensacja
  4. Biedronka odpala petardę z kultowym gwiazdorem. To będzie prawdziwy hit
  5. Poznaliśmy wszystkie sztuczki makijażowe Meghan Markle. Robią kolosalną różnicę
  6. Rossmann szykuje rewolucję. Na półki trafi prawdziwy hit

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł