jarek_po
yt/blogpress
Anna Maria Guziewska - 11 Grudnia 2018

Kaczyński wyrzuci go za to na bruk! Minister ujawnia, jak PiS manipuluje Polakami

Mariusz Błaszczak udzielił wywiadu, w którym otwarcie podkreślił działania PiS. Jego ocena, dość jednoznaczna, może jednak zdenerwować Jarosława Kaczyńskiego. Ujawnił kulisy działania partii, a jedna z wypowiedzi może wpłynąć na wyniki nadchodzących wyborów.

Mariusz Błaszczak w Sejmie pełnił różne role. Niektórzy zwracali uwagę, że do do żadnej z nich nie był przygotowany, inni zauważali, że na stanowiska obsadzany jest "przymusowo". Zbliżające się wybory parlamentarne w kraju i Brukseli stały się dla PiS-u momentem ogromnego zaangażowania. Minister MON-u chciał pochwalić działania swoich współpracowników. Finalnie wypadły jednak blado.

Co powiedział Mariusz Błaszczak o PiS? Kaczyński będzie wściekły

PiS, po zmiennie ocenianych wynikach wyborów samorządowych, zbiera siły przed parlamentarnymi. Okazuje się, że partia ma dość jednoznaczny plan: sięgnąć po wszystko. O działaniach powiedział Błaszczak w radio. - W ciągu czterech lat nie sposób przeprowadzić wszystkie zmiany, do których się zobowiązaliśmy, a już za rok będzie weryfikacja - zauważył minister. Tym samym polityk dał znać, że chociaż PiS chwali się, że spełnia wszystkie zobowiązania celująco, wielu z nich nie udało się wcielić w życie. Co więcej, przyznał, że PiS naobiecywało przed wyborami więcej, aniżeli było w stanie spełnić w ciągu swojej kadencji. Partia już oskarżana jest o manipulacje. Jak na ręce widać więc, że wypowiedź Błaszczaka jest zupełnie różna od retoryki, jaką prowadzi Kaczyński. Mimo wszystko minister postanowił także wypowiedzieć się na temat sukcesów, jakie przyniosły dotychczasowe rządy PiS. Błaszczak powiedział o gospodarczym cudzie, porównując Polskę do Europy. - Będziemy pokazywać, że polityka rządu PiS przynosi sukcesy, chociażby rozwój gospodarczy – ponad 5% wzrostu PKB. Skonfrontujmy to z tym, co dzieje się w strefie euro, gdzie są poważne kłopoty gospodarcze - powiedział polityk podczas wywiadu. Mężczyzna zauważył także, że ogromnym sukcesem rządu PiS było wyeliminowanie biedy poprzez wprowadzenie programu 500 plus. Błaszczak podkreślił, że jeśli partia otrzyma po raz kolejny miejsce w Sejmie - będzie dbała o kontynuowanie polityki społecznej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Janina GossWszystkie kobiety Jarosława Kaczyńskiego [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Czy Błaszczak zachowa stołek?

O pozycji Mariusza Błaszczaka mówiło się ostatnio w mediach wiele. Minikampania przedwyborcza, którą przeprowadził podczas ostatniego wywiadu wskazuje, że PiS zbiera siły przed nadchodzącymi wyborami. Mówiono, że nie chciał przyjąć stanowiska ministra MON-u, mówiono, że szykuje się do Parlamentu Europejskiego. Błaszczak lojalnie zapewnił o skuteczności rządu i niefortunnie wspomniał o niespełnionych obietnicach. Z pewnością jego wypowiedź odbije się w partii. Niektórzy wierzą nawet w to, że Kaczyński zemści się na nim za te niefortunną wypowiedź. Wszystko po to, by pokazać poplecznikom, że nikt przy wodzu nie może czuć się pewnie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prześladowany przez PiS przerywa milczenie! Z ofiary zrobili wroga nr 1?
  2. Sejm zmieni się przez transfery! Ujawniono posłów, którzy przejdą do PiS
  3. Tak się kosi grubą kasę! Aferzysty z PiS nic nie powstrzymuje
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych relacji
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku. Będziecie w szoku
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News