Błaszczak okrutnie poniżony. Kroi się skandal

Błaszczak okrutnie poniżony. Kroi się skandal Źródło: Fot. Wikimedia Commons (Adrian Grycuk)

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na pewno nie przywykł do takiego traktowania. Został okrutnie poniżony, wygląda na to, że kroi się prawdziwy skandal z jego postacią w roli główniej.

Niedługo zostanie odsłonięty pomnik poświęcony generałowi Ryszardowi Kuklińskiemu. To właśnie w związku z tym wydarzeniem, na Mariusza Błaszczaka spadło poniżenie. Minister musi sobie z nim jakoś poradzić.

Mariusz Błaszczak został poniżony

Na to wydarzenie, zaproszono do Krakowa prezydenta Andrzeja Dudę i jego poprzedników. Mariusz Błaszczak został przez organizatorów wydarzenia pominięty, mimo tego, że to on mianował pośmiertnie na stopień generała brygady pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Oburzony jest również przyjaciel nieżyjącego generała - dr Jerzy Bukowski. - Rozumiem, że zaproszono prezydenta Dudę, bardzo dobrze, że zaproszenia otrzymali także poprzedni prezydenci. Ale nieobecności szefa MON i kompanii honorowej nie jestem w stanie zrozumieć. Przecież to na wniosek ministra obrony prezydent pośmiertnie awansował płk Kuklińskiego do stopnia generała – mówił dr Bukowski historyk. Dla doktora Bukowskiego, to, że ministra obrony narodowej nie będzie na odsłonięciu pomnika, to "skandaliczna demonstracja", przypomina ponadto, że gen. Kukliński walczył o wolność całej Polski, a nie tylko o Kraków. Przypominamy, że gen. Kukliński miał pseudonim Jack Strong i był oficerem Ludowego Wojska Polskiego, zastępcą szefa Zarządu Operacyjnego Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, a także od 1971 r. agentem wywiadu amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej. To on poinformował Amerykanów o planowanym wprowadzeniu w Polsce stanu wojennego. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wszyscy są załamani. Nie żyje słynny gwiazdor
  2. Legenda TVP na skraju ubóstwa. Polacy nie zawiedli
  3. Jej piosenki śpiewała kiedyś cała Polska. Dziś interweniował Duda
  4. Jeden z najpopularniejszych seriali znika z anteny. Główna aktorka zniszczyła wszystko
  5. Agnieszka Kotulanka miała zaskakujące plany. Ujawnili je bliscy aktorki
Źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News