Spektakularna dymisja, Błaszczak w furii.
Jan Odyniec - 20 Czerwca 2018

Spektakularna dymisja, Błaszczak w furii. "To zemsta"

To wiadomość z ostatniej chwili. Jak informuje portal Onet.pl, szef resortu obrony Mariusz Błaszczak odwołał ze stanowiska Inspektora Marynarki wojennej. Minister nie podał przyczyny swojej decyzji, media spekulują jednak o możliwych powodach ministra.

Inspektor Marynarki Wojennej kontradmirał Mirosław Mordel został zwolniony ze swojego stanowiska. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak nie podał powodów swojej decyzji. Media spekulują jednak, że dymisja może być zemstą za wypowiedź kadm. Mordela na temat reformy uzbrojenia polskiej marynarki. Mordel skrytykował resort za opieszałość w modernizacji zwłaszcza floty okrętów podwodnych.

Mariusz Błaszczak zwolnił kluczowego dowódcę

Kadm. Mordel uczestniczył w uroczystości opuszczania bandery na ponad 50-letnim okręcie podwodnym ORP "Sokół" 8 czerwca tego roku. To już kolejny wiekowy okręt podwodny typu Kobben, który został wycofany ze służby w Marynarce Wojennej. W ubiegłym roku banderę opuszczono na okręcie ORP "Bielik". Podczas uroczystości w Gdyni Mordel stwierdził, że "oddala się perspektywa pozyskania okrętu podwodnego nowego typu". Podkreślił wówczas, że nie miał wpływu na podejmowane decyzje w sprawie zakupu nowych okrętów podwodnych w ramach programu "Orka". - Cena jest tutaj bardzo ważna, ale nie jest to jedyny aspekt przedłużającego się procesu pozyskiwania nowych okrętów podwodnych - stwierdził.

Zwolnień w armii ciąg dalszy

Wszystko wskazuje na to, że właśnie za te swoje wypowiedzi zdymisjonowany został Mordel. Były już Inspektor Marynarki Wojennej jest bowiem pierwszym dowódcą wojskowym, który głośno i publicznie powiedział to, o czym mówi się już od dawna. Oficjalnie MON nie podał jednak powodu zwolnienia dowódcy. Stan polskiej marynarki wojennej jest opłakany, a flota okrętów podwodnych w tej kwestii przoduje. Wciąż w polskiej flocie Marynarki Wojennej pozostają dwa ponad 50-letnie Kobbeny. Oba są niesprawne bojowo. Jest w niej także wodowany w 1985 roku (a zatem znacznie zaniżający średnią wieku polskich okrętów podwodnych) ORP Orzeł produkcji radzieckiej. Od 2012 roku jest w remoncie, a jego załoga od dłuższego czasu nie przechodzi szkolenia. Jak informuje portal Onet.pl, dymisja kadm. Mirosława Mordela może nie być jedyną planowaną na najbliższe dni. 30 czerwca swoje stanowisko stracić ma zastępca szefa Inspektoratu Uzbrojenia płk Piotr Imański. Później planowane mają być kolejne zwolnienia w armii.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Dzieje się! Nieoczekiwana DYMISJA w rządzie PiS
  2. Dzieje się! Dymisja w rządzie PiS
  3. Dymisja w rządzie PiS! Początek drugiej rekonstrukcji?
jk_urodzinki100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej
trump_wstep72 przezabawne MEMY na 72. urodziny Donalda Trumpa!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News