Błaszczak zastąpi Morawieckiego w fotelu premiera? "Opieram się na postanowieniach kierownictwa PiS"

Błaszczak zastąpi Morawieckiego w fotelu premiera? "Opieram się na postanowieniach kierownictwa PiS" Źródło: YouTube/Radio Maryja

Mariusz Błaszczak jest jednym z polityków najczęściej wymienianych jako potencjalni kandydaci na stanowisko premiera. Obecny szef MON ściśle przestrzega kierunku wyznaczonego przez kierownictwo partii. Wiadomo już, co ma do powiedzenia na temat swojej kandydatury.

Mariusz Błaszczak nie miał łatwego zadania, gdy przejął stanowisko szefa Ministerstwa Obrony Narodowej po Antonim Macierewiczu. Z jego wypowiedzi w wywiadzie wynika, że wywiązał się z wytyczonych mu zadań. Coraz częściej pojawiają się pogłoski, że po wyborach może dojść do zamiany na fotelu premiera. Już wiadomo, co obecny szef MON ma do powiedzenia na temat swojej potencjalnej kandydatury.

Mariusz Błaszczak jest dumny z pracy, którą wykonał w MON i jest gotowy na więcej

Zapytany o potencjalną kandydaturę na stanowisko premiera przez dziennikarkę "Super Expressu", Mariusz Błaszczak odpowiedział bardzo wymijająco. Mówił głównie o swoich osiągnięciach w MON. Z jego słów wynika, że jest z nich bardzo zadowolony i że chciałby dalej realizować wytyczne partii. Prawdopodobnie jest świadomy, że te wytyczne mógłby też realizować z bardziej prestiżowego fotela, ale na razie wypiera się wszelkich ambicji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Pani redaktor, wykonuję misję, którą mi powierzono, czyli sprawowanie pieczy nad resortem obrony. Jestem zaangażowany w moją pracę. Uważam, że wspólnie z moim zespołem mamy osiągnięcia dotyczące zdynamizowania procesu modernizacji wojska. Gdy przejąłem resort, postawiłem sobie trzy zadania - powiedział Mariusz Błaszczak zapytany wprost o to, czy byłby gotów objąć stanowisko premiera.

Mariusz Błaszczak zdaje się na autorytet Jarosława Kaczyńskiego

Trzy zadania, o których mówi dziennikarce Mariusz Błaszczak, to zwiększenie liczebności oraz modernizacja wojska i zakup lokalnie produkowanego sprzętu. Zgodnie z jego słowami, wszystkie trzy zdążył już zrealizować. Ale gdy dziennikarka napiera na niego w kwestii potencjalnych zamian na stanowisku szefa rządu, Mariusz Błaszczak odwołuje się do autorytetu Jarosława Kaczyńskiego.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.
2. Wreszcie! Dowiedzieliśmy się jak wygląda córka Marty Kaczyńskiej, ale zdjęcie może zaraz zniknąć z internetu

Premierem będzie Mateusz Morawiecki. Mówił o tym prezes Jarosław Kaczyński. Politycy to ludzie ambitni. W związku z tym lokuję swoje ambicje w kierowaniu MON. Bardzo bym chciał pełnić tę funkcję nadal - powiedział skromnie Mariusz Błaszczak.

Ciężko jednak nie zauważyć, że w spekulacjach na temat potencjalnej zamiany miejsc często przewija się motyw posłuszeństwa wobec kierownictwa partii i braku indywidualnych ambicji - a to dwie rzeczy, którymi nie może poszczycić się niezależny i zaradny Mateusz Morawiecki. Możliwe, że skromność Mariusza Błaszczaka podziała na jego korzyść.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skażone mięso wycofywane w pośpiechu. 5 ofiar śmiertelnych
  2. Polski aktor miał aż 6 żon. Na starość poślubił kobietę prawie 50 lat młodszą
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

źródło: super express

Następny artykuł