Marion Ramsay nie żyje
Pixabay.com ScorpionD
Irmina Jach - 8 Stycznia 2021

Nie żyje aktorka znana z filmów i seriali z TVP, TVN i Polsatu. Zmarła po kilku dniach choroby

Marion Ramsey, gwiazda filmu „Akademia policyjna”, nie żyje. Aktorka, która zasłynęła rolą oficer Laverne Hooks, miała 73 lata. Zmarła w czwartek 7 stycznia 2021 roku.

Informacja o śmierci Marion Ramsey została potwierdzona przez jej agenta z Roger Paul Incorporated. Przyczyny zgonu nie zostały podane do informacji publicznej. Wiadomo, że od kilku dni aktorka zmagała się z poważną chorobą.

Marion Ramsey nie żyje

Marion Ramsey przyszła na świat 10 maja 1947 roku w Filadelfii w stanie Pensylwania. Zadebiutowała na deskach teatru, grała w wielu przedstawieniach broadwayowskich i off-broadwayowskich. Znalazła się między innymi w oryginalnej obsadzie musicalu „Hello, Dolly!”.

W 1974 roku wystąpiła w sztuce „Miss Moffat”, a cztery lata później w musicalu „Eubie!”. Światową popularność zdobyła w 1984 roku, gdy zagrała w popularnej komedii „Akademia policyjna” w reżyserii Scotta Zabielskiego.

Marion Ramsey wcieliła się w rolę pobłażliwej i nieasertywnej oficer Hooks. Jej postać wzbudziła duży entuzjazm wśród fanów kinematografii. Wraz z kolejnymi częściami filmu jej bohaterka ewoluowała, stając się pewną siebie panią sierżant.

Potwierdzenie ministra poszło na żywo w RMF FM. Chodzi o szczepienia, wielu mogło być w błędziePotwierdzenie ministra poszło na żywo w RMF FM. Chodzi o szczepienia, wielu mogło być w błędzieCzytaj dalej

Po latach aktorka zagrała w produkcji „John Virgo: Playing For Laughs” i serialu „Robot Chicken”. Występowała również w serii horrorów komediowych „Lawantula”. Po raz ostatni można było zobaczyć ją na ekranie w przed trzema laty, w komediodramacie „When I Sing”.

Marion Ramsey ma na koncie także kilka produkcji telewizyjnych. W 1976 roku brała udział w programie Billa Cosby'ego „Cos”. Grała również w kultowych serialach takich jak „Beverly Hills, 90210”, „MacGyver” i „Niania”.

Była aktorką dubbingową. Jej głos można było usłyszeć między innymi w filmie animowanym „Rodzinie Addamsów” z 1992 roku. Była utalentowana muzycznie. Spełniała się jako wokalistka i kompozytorka. Współpracowała z Harasem Fyre'em.

Marion Ramsey zmarła w swoim domu w Los Angeles. Jej charakterystyczny, nieco piskliwy głos z pewnością zostanie zapamiętany przez fanów. Niech spoczywa w spokoju.

- Wysokich lotów, pani oficer! Marion Ramsey z „Akademii policyjnej” nie żyje - napisała jedna z fanek produkcji na Twitterze.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Antyradio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News