Masz podobny? Stary kartridż z grą Mario Bros sprzedano za ponad 400 tys. zł

Masz podobny? Stary kartridż z grą Mario Bros sprzedano za ponad 400 tys. zł Źródło: flickr.com g4ll4is - zdjęcie poglądowe

Mario Bros, grę z wąsatym hydraulikiem, kojarzą miliony Polaków. Mało kto wiedział, że taka stara, poczciwa elektronika może być tyle warta. Media oszalały, kiedy 10 lipca sprzedano dość stary kartridż z grą za ponad 400 tys. zł. Wielu osobom taka kwota za tak mały przedmiot nie mieści się w głowie.

Kartridż z grą Mario Bros został kupiony za powalającą kwotę. Wszystko m.in. z powodu jego wyjątkowości, jednak niewykluczone, że wiele osób posiada w domu podobny i nawet nie jest świadomych, że mają na wyciągnięcie ręki niemałą fortunę.

Ponad 400 tys. zł za "dyskietkę" z popularną grą

Kolekcjonerzy i wielbiciele gier retro są gotowi słono zapłacić nie tylko za konsolę sprzed kilkudziesięciu lat - oczywiście, jeśli są w bardzo dobrym stanie. Najwięksi zapaleńcy chętnie płacą także za popularne gry. Prawdziwy rekord padł 10 lipca podczas aukcji komiksów i gier w Dallas w USA. Wtedy za kartridż z pierwszej edycji gry Super Mario Bros na konsolę NES (Nintendo Entertainment System) zapłacono 114 tys. dolarów.

Przy obecnym kursie oznacza to, że fan starych gier zapłacił za przedmiot 445 933,80 zł. Wiele osób zastanawia się, dlaczego ktoś tyle zapłacił za kartridż. Okazało się, że opakowanie nie było otwierane przez 35 lat, poza tym była to gra z pierwszej edycji, a także odznacza się unikatowym szczegółem - opakowanie ma zabezpieczającą, oryginalną, kartonową wkładkę, która z biegiem czasu została całkowicie wycofana przez markę.

Stan gry Super Mario Bros został oceniony przez ekspertów, to ewenement

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Opakowanie gry jak i sama gra znajdują się w bardzo dobrym, wręcz idealnym stanie. Eksperci w temacie rozrywek retro wzięli ją pod lupę i wycenili stan na 9,4/10, co wśród dostępnych egzemplarzy jest najwyższym wynikiem w historii. Nabywca ma więc tym bardziej powody do radości, jednak nie chce zdradzać swoich personaliów.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Sąd Najwyższy wydał oświadczenie ws. wyborów
2. Wystarczy jedno jajko dziennie. Pierwsze efekty pojawią się bardzo szybko

Co ciekawe, poprzednią najdrożej sprzedaną grą również była również Super Mario Bros, jednak z jeszcze wcześniejszej edycji. Kolekcjoner zapłacił za kartridż ponad 100 tys. dolarów, czyli ponad 391 170 zł. W Polsce używane już kartridże na NES, w zależności od edycji, można kupić od ok. 100 zł.

Fot. youtube.com/KWKT FOX44/

Najlepsze newsy dnia:

  1. Poważne oskarżenia pod adresem Adama Małysza. Aż trudno w nie uwierzyć, nasz mistrz odpiera zarzuty
  2. Lidl, Biedronka i inne wielkie sieci tracą przez zaskakujące wybory Polaków. Zyskują zupełnie inne miejsca
  3. Nie żyje ciężarna gwiazda, była w 8. miesiącu. Cieszyła się, że zostanie mamą
  4. Trzymajcie się za portfele, już postanowione. Nowa opłata dla 13 mln gospodarstw domowych, znamy kwotę
  5. Dramat po weselu w Polsce. 19 osób w ciężkim stanie
  6. Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel przeżywają ciężkie chwile. Plotki potwierdziły się

Źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News