Marian Zembala przeszedł poważną chorobę, która o mało nie pozbawiła go życia. Jego wygląd wstrząsnął wszystkimi, ale były minister nie zapomniał o innych i nawet teraz ostrzega ich, aby zadbali o zdrowie.

Marian Zembala był ministrem zdrowia w rządzie Ewy Kopacz. Co więcej, jest również wybitnym kardiologiem z wieloletnim doświadczeniem, do którego o poradę ludzie przyjeżdżają z całej Polski. Jednak czasami nawet lekarz może nie zauważyć u siebie objawów choroby, która pozbawiła życia już miliony osób. Teraz gdy sam przeszedł już przez to piekło, nawołuje do Polaków do częstszych badań, aby inni nie popełnili tego samego błędu co on.

Marian Zembala przeszedł udar

Udar to schorzenie, o którym większość z nas słyszała, ale nie każdy do końca wie, na czym ono polega. W największym skrócie udary dzielimy na niedokrwienne i krwotoczne. Pierwszy z nich polega na tym, że krew nie dopływa do części mózgu, powodując jego niedotlenienie i obumieranie. Najczęściej wywołane jest to przez zator w naczyniu doprowadzającej krew. Krwotoczny ostatecznie również doprowadza do niedotlenienia danego obszaru mózgu, jednak przyczyną tego stanu rzeczy jest wylew krwi do mózgu.

Na drodze udaru może dojść do szeregu skutków, zaczynając od upośledzenia danych czynności związanych z uszkodzonym obszarem, po niedowład lub paraliż, a kończąc na śmieci. Marian Zembala sam doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że zaniedbał swoje zdrowie i przeoczył pierwsze objawy, które doprowadziły do tej tragedii.

– Cztery dni wcześniej był ślub mojej córki Małgosi. Zacząłem mieć silny ból głowy. Ja tego nie skojarzyłem, żeby zmierzyć sobie ciśnienie, bo człowiek żył atmosferą wesela mojej córki, ale prawdopodobnie były symptomy, których nie skojarzyłem. Ale nie ma co rozdzierać szat, trzeba żyć i szukać rozwiązań – powiedział Marian Zembala.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 zdrowych nawyków żywieniowych, które każdy powinien wprowadzić

Teraz przez niedowład ręki oraz nogi, a także paraliż lewej strony ciała były minister zmuszony jest do poruszania się na wózku. Jego wygląd dodatkowo zdradza wszystko, jeżeli o chodzi o jego stan zdrowia. Na pierwszy rzut oka widać, że nie czuje się najlepiej i jego stan jest bardzo poważny. Dla wielu teraz wygląda jak cień samego siebie.

Jednak doktor nie traci dobrego humoru i dlatego nawołuje wszystkich, aby częściej sprawdzali swoje ciśnienie. W ten sposób wiele osób może uniknąć losu, jaki go spotkał.

screen se.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Duda zdradził kulisy 11 listopada. Prawica chce go rozszarpać
  2. Nadchodzi przełomowa zmiana z 500 plus? Wielu straci świadczenie
  3. Bank PKO BP alarmuje! Uważaj przy logowaniu, złodzieje z łatwością mogą wyczyścić ci konto
  4. Polak uratował wyjątkowego zwierzaka i z nim zamieszkał. Historia obiegła już świat
  5. Znaki zodiaku powiedzą ci, z kim stworzysz najsilniejszą PRZYJAŹŃ

Jak uniknąć choroby Alzheimera? 15 pożytecznych zachowań

ŹRÓDŁOse.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.