Marian Kowalski zrezygnował z członkostwa w Ruchu Narodowym
Wiadomości Pikio - 20 Września 2015

Marian Kowalski zrezygnował z członkostwa w Ruchu Narodowym

Marian Kowalski, były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Polski, opublikował na Facebooku oświadczenie, w którym poinformował swoich zwolenników o rezygnacji z członkostwa w formacji narodowców.

Problemy Kowalskiego w Ruchu Narodowym zaczęły się kilka tygodni temu gdy publicznie zaczął ostro krytykować formację Pawła Kukiza, z której list w wyborach parlamentarnych startuje część narodowców. Kowalski zrezygnował również ze startu w wyborach parlamentarnych z list rockowego muzyka, po czym został usunięty z funkcji wiceprezesa Ruchu Narodowego. Były kandydat narodowców na prezydenta Polski opublikował w niedzielę wieczorem kolejne oświadczenie, w którym poinformował o swojej rezygnacji z członkostwa w formacji narodowców. Poniżej publikujemy pełną treść wspomnianego oświadczenia. "Szanowni Państwo, dzisiaj na ręce zarządu Ruchu Narodowego złożyłem komunikat takiej oto treści: Panowie! Niniejszym rezygnuję z członkowstwa w Ruchu Narodowym. Nie mogę pogodzić się z sytuacją, gdy RN idzie do wyborów zwinąwszy sztandar. Kalkulacja polityczna, daj Boże słuszna, wzięła górę nad wolą obrony własnej tożsamości. Wszystkie dotychczasowe działania, łącznie z kampanią prezydencką były podporządkowane celowi głównemu czyli samodzielnemu, ewentualnie w partnerskiej koalicji startowi w wyborach do sejmu. Uważam, że zostaliśmy zmarginalizowani, pozbawieni logo i ubezwłasnowolnieni. Śmiem twierdzić, że zostaliśmy oszukani. Zacząłem krytykować tę koncepcję wyborczą gdy był jeszcze czas na zarejestrowanie własnego komitetu i zawarcie innych porozumień. Z trudem ale pogodziłem się z odmienną decyzją kolegów z zarządu, zaakceptowałem też decyzję kol. prezesa dotyczącą mojej osoby - miał do niej prawo. Nie mogę jednak pogodzić się z sytuacją, że grupa działaczy młodszego pokolenia uznała za stosowne wyrażać swoje niejednokrotnie pochopne opinie na mój temat. Niektórzy bliscy współpracownicy kol. prezesa posunęli się do tego, że publicznie głosili iż żałują swego zaangażowania w zbiórkę podpisów na mnie. Pragnę przypomnieć, że to zarząd wysunął moją kandydaturę i ścisłe kierownictwo zlecało zbiórkę podpisów, wobec tego żale powinny być kierowane w tamtą stronę. O ile akceptuję statutowe uprawnienia władz partii, nie był bym w stanie współpracować z takimi działaczami, którzy nie chcą okazać szacunku wobec starszych wiekiem oraz doświadczeniem i uszanować ich decyzji politycznych. Dla naszego wspólnego projektu politycznego zrobiłem co mogłem, wielokrotnie odsuwając własne pomysły i ambicje na dalszy plan. Mimo wszystko nie zamierzam też osłabiać Ruchu by realizować własną próżność czy chcąc się odegrać. Dziękuję za wszystko co było między nami dobre ale w tym momencie nasze drogi się rozchodzą.

Lublin, 20.09.2015 Marian Kowalski"Polub pikio.pl by być na bieżąco!
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:bh
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News