Bardzo dobrze znaliśmy go z Sejmu. Niestety, media przekazały informacje o śmierci byłego posła

Bardzo dobrze znaliśmy go z Sejmu. Niestety, media przekazały informacje o śmierci byłego posła

Marian Filar nie żyje. O śmierci byłego posła i wykładowcy poinformowała "Gazeta Wyborcza". Niebywale przykre wiadomości szybko obiegły media w całym kraju.

Marian Filar odszedł w wieku 77 lat. O śmierci znawcy prawa karnego, byłego prorektora UMK, dziekana Wydziału Prawa i Administracji oraz posła na Sejm poinformowała dziś "Gazeta Wyborcza".

Marian Filar nie żyje

Marian Filar był znany wszystkim Polakom, jako posł na Sejm. W 1967 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w 1972 roku doktoryzował się z prawa. Już pięć lat później uzyskał habilitację. Przez lata 1978–1979 wykładał w Wyższej Szkoły Oficerskiej MSW im. Feliksa Dzierżyńskiego w Legionowie.

Profesorem został w 1991 roku. Rok wcześniej mianowano go kierownikiem Katedry Prawa Karnego i Polityki Kryminalnej UMK w Toruniu. Pracował także jako dziekan Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu w latach 1988–1990, a przez lata 1990 do 1993 był prorektorem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marian Filar wykładał nie tylko w Polsce, ale i za granicami naszego kraju. Sprawował także funkcję eksperta Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw zapobiegania i kontroli przestępczości. Podczas swojej pracy przyczynił się do kodyfikacji prawa karnego i lekarskiego. 

Dzisiaj grzeje: 1. Śmiali się z niego, gdy pojawił się na scenie. Kiedy zaczął swój występ, nie byli w stanie powstrzymać łez
2. Minister Edukacji właśnie wydał oświadczenie. Wiadomo już, co z powrotem uczniów do szkół przed wakacjami

Marian Filar i działalność polityczna

Marian Filar już od początku lat 90. włączył się w działalność polityczną w Polsce. Należał do Kongresu Liberalno-Demokratycznego, Unii Wolności, a ostatecznie do Partii Demokratycznej – demokraci.pl. Sprawował funkcję wiceprzewodniczącego Trybunału Stanu przez lata 1997–2001. 

fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dzisiaj MEN wprowadza nowe zmiany. Co czeka uczniów szkołach?
  2. Córka Lewandowskich ma wielki talent. Niesamowite, że tyle potrafi już w wieku 3 lat
  3. Uwaga, przygotujcie się na kontrolę. Kara może sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych
  4. Media przemilczały całą sprawę. Nie żyje Bronisław Liberda
  5. Brzuch 16-latki nie przestawał rosnąć. Kiedy lekarze dowiedzieli się, co jest w środku, podjęli pilną decyzję
  6. Cukier do herbaty wsypujesz przed czy po zalaniu wrzątkiem? Kolejność ma ogromne znaczenie, mnóstwo ludzi popełnia wielki błąd

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News