Szef NIK pozywa TVN. Afera wokół materiałów "Superwizjera" skończy się w sądzie

Szef NIK pozywa TVN. Afera wokół materiałów "Superwizjera" skończy się w sądzie Źródło: youtube.com/tvrepublika

Marian Banaś odpowiedział na słynny reportaż Bertolda Kittela. Prezes Najwyższej Izby Kontroli, który znalazł się w centrum zainteresowania mediów po nagłośnieniu sprawy jego kamienicy, postanowił pozwać stację TVN i dziennikarza. Czy telewizja i jej pracownik obronią się przed sądem?

Marian Banaś jest osobą, która wzbudza w ostatnim czasie ogromne kontrowersje. Prezes NIK powołany na urząd przez rząd Prawa i Sprawiedliwości znalazł się w nie lada tarapatach po tym, jak nagłośniono sprawę jego kamienicy i znajdujących się w niej rzekomo pokoi na godziny. Ta kontrowersyjna sprawa znajdzie swój finał w sądzie, sam Banaś bowiem założył sprawę telewizji i reporterowi, który nagłośnił temat.

Marian Banaś zakłada sprawę TVN-owi

Prezes Najwyższej Izby Kontroli przez długi czas unikał komentarzy w sprawie materiału "Superwizjera", a także był broniony przez Prawo i Sprawiedliwość i jego działaczy. Banaś w specjalnym oświadczeniu powiedział o tym, że pozwał telewizję, jak też Bertolda Kittela odpowiedzialnego za reportaż.

- W dniu dzisiejszym złożyłem pozew cywilny, wraz z dokumentacją dowodową, o ochronę dóbr osobistych przeciwko TVN S.A. i autorowi reportażu Bertoldowi Kittel, w ramach którego domagam się od ww. osób m.in. przeproszenia za takie bezprawne działania oraz zamieszczenia sprostowania, a także zapłaty stosownej kwoty na wskazany w tym pozwie cel społeczny - oświadczył Banaś.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Co jest powodem pozwu?

Zdaniem Banasia materiał stacji TVN naruszył jego dobry wizerunek, który jest potrzebny przy sprawowaniu funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Kolejnymi powodami miała być zmanipulowana treść i wydźwięk całego reportażu, za co miał być odpowiedzialny Bertold Kittel, który nagłośnił całą sprawę.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany piosenkarz będzie miał dziecko z mężczyzną. Urodzi je surogatka. ''Jesteśmy w ciąży''
2. Kobiety nie wiedziały, że nagrywa je ukryta kamera. Nagranie pokazało, jak perfidnych rzeczy dopuszczały się na grobach

- Nie dochował obowiązku zachowania należytej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, ograniczając się jedynie do dokonania selektywnego przekazu informacji "pod z góry założoną tezę" w celu skompromitowania - twierdzi prezes NIK.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Legendarny milioner nie chciał płacić alimentów córce. Mówił, że nie jest jego, wyśmiewał ją i poniżał
  3. Kotlety schabowe z "niespodzianką" rozpieszczają podniebienia. Przepis jest niebywale łatwy
  4. Książę William przekazał królowej radosną nowinę. Media: Księżna Kate ponownie będzie mamą
  5. Największe piersi Polsatu znów na wolności. Gwiazda opala się topless, a fani szaleją na ten widok

Źródło: Interia

Następny artykuł