Banaś wydał oficjalne oświadczenie: "Wszystkie moje nieruchomości nabyłem w sposób uczciwy i zgodny z prawem"

Banaś wydał oficjalne oświadczenie: "Wszystkie moje nieruchomości nabyłem w sposób uczciwy i zgodny z prawem" Źródło: YouTube/Radio WNET

Marian Banaś oskarżany o nieuczciwy handel nieruchomościami zajmuje stanowisko m.in. w sprawie krakowskiej kamienicy, przez którą znalazł się w ogniu krytyki ze strony TVN. Szef NIK mówi, że wszystkie zarzuty pod jego adresem to pomówienia.

Marian Banaś, obecnie prezes NIK, a uprzednio Minister Finansów i Szef Krajowej Administracji Skarbowej, zajął stanowisko w sprawie oskarżeń jakie padły pod jego adresem ze strony telewizji TVN. W oświadczeniu napisał, że wszystkie nieruchomości nabył zgodnie z prawem. 

Marian Banaś chce ukrócić spekulacje dot. kamienicy w Krakowie

- W związku z zarzutami formułowanymi przez stację TVN S.A. oraz inne media, które dyskredytują moją osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej jako Szefa Krajowej Administracji Skarbowej oraz Ministra Finansów niniejszym oświadczam, że: Wszystkie moje nieruchomości nabyłem na podstawie aktów notarialnych w sposób uczciwy i zgodny z prawem, w tym również kamienicę, która stała się powodem ataku na moją osobę - napisał w oświadczeniu Marian Banaś.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Skandal z jego udziałem zaczął się bowiem od plotek, jakoby nabył kamienicę w Krakowie na wyjątkowo korzystnych warunkach i w niejasnych okolicznościach. Prezes NIK tłumaczy sytuację, w którą zamieszany jest jego bliski przyjaciel, Henryk Stachowicz. To on był wcześniejszym właścicielem kamienicy. Panowie mieli poznać się w latach 80., za czasów "Solidarności".

- Po śmierci żony w 1990 r. pozostał sam, ponieważ jego małżeństwo było bezdzietne. Opiekowałem się nim jak członkiem rodziny aż do jego śmierci (tj. do 22 czerwca 2007 r.) traktując przy tym, tak jak i on, ustaloną kwotą dożywocia jedynie w kategoriach symbolicznych - napisał w oświadczeniu Marian Banaś.

To właśnie w ten sposób miał zyskać kamienicę w Krakowie. 

Prezes NIK wzywa do zaprzestania manipulowania faktami

- (...) chciałbym wyraźnie podkreślić, że łączenie mnie z działalnością osób podejrzanych o popełnienie przestępstw karno-skarbowych, a zatrudnionych wcześniej w resorcie finansów, jest manipulacją i nadużyciem - można przeczytać w oświadczeniu polityka. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE prawdziwa legenda. Aktor miał zaledwie 77 lat

2. Skandal rozrywa rodzinę królewską. Szykuje się rozwód, na okładki trafiło zdjęcie księcia całującego się z mężczyzną

Przy okazji podkreślił, że utworzenie Krajowej Administracji Skarbowej z dniem 1 marca 2017 r. oraz działającego w jej strukturach Biura Inspekcji Wewnętrznej jako jednostki nieznanej przed reformą służb skarbowych i celnych ułatwiło i przyspieszyło działania przeciwko tym, którzy będąc pracownikami administracji skarbowej dopuszczali się naruszania prawa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 650 tys. Polaków SKAZANYCH. Czeka was głodowa emerytura
  2. Bogumiła Wander przyznała, że mąż woził ją na spotkania z kochankiem. Ten romans wstrząsnął całą telewizją
  3. Mąż dostał książkę w prezencie od żony. Kiedy zobaczył, co jest w środku, jeszcze długo nie mógł przestać płakać
  4. Pierwszy raz odwiedziła rodziców chłopaka. Specjalnie dla niej przygotowali bajeczny obiad, zagotowała się z wściekłości widząc swój talerz
  5. Polska policja pilnie poszukuje niebezpiecznego 10-latka. Po tragedii zbiegł z miejsca zdarzenia

źródło: interia

Następny artykuł