Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje znakomita polska aktorka

Media przekazały dziś najgorszą możliwą wiadomość. Nie żyje znakomita polska aktorka Źródło: Fot. Pixabay.com/MarisFusku

Maria Wachowiak w Wielką Sobotę odeszła z tego świata. To niesamowicie tragiczna informacja, która wstrząsnęła całym naszym krajem. Ta znakomita polska aktorska na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Maria Wachowiak to niekwestionowana legenda polskiej sceny aktorskiej. Przez lata podbijała serca milionów Polaków i grała w największych produkcjach cieszących się międzypokoleniową popularnością i uznaniem. Jej talent był wspominany przez rzesze telewidzów, teraz jednak niestety w mediach pojawiła się niewyobrażalnie smutna wiadomość, w którą aż ciężko uwierzyć. 

Właśnie poinformowano, że Maria Wachowiak odeszła dziś z tego świata. Kultowa aktorka miała 80 lat, a o jej śmierci poinformował serwis Filmpolski. 

Maria Wachowiak nie żyje. Gigantyczna strata dla światowego kina

Większość Polaków z pewnością kojarzy tę legendę kina z tak hitowych produkcji, jak "Szklana góra", "Daleka jest droga" czy "Pożegnania". Jej talent wzbudzał powszechny podziw i szacunek, niestety jednak tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego postanowiła wyjechać z Polski i kontynuować karierę za granicą. 

Choć wielu Polaków nie mogło się z tym pogodzić, Maria Wachowiak dzięki tej decyzji cieszyć się mogła spektakularną rozpoznawalnością. Niestety serwis Filmpolski opublikował właśnie informację, iż 19 kwietnia artystka zmarła w wieku 80 lat. To tragiczna wiadomość, zdziwienie jednak budzi fakt, iż nie zostały udostępnione żadne szczegółowe dane na temat jej śmierci. Nie podano do wiadomości publicznej gdzie zmarła, ani jaka była przyczyna jej śmierci, co intryguje i ciekawi dziesiątki fanów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prawdziwa legenda, która fascynowała miliony

Maria Wachowiak w 1960 roku pochwalić się mogła zakończeniem nauki w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej na wydziale aktorskim. Mimo młodego wieku, zdobyła już uznanie widzów oraz branży rolą w "Pożegnaniach" Wojciecha Hasa. Był to jej ekranowy debiut, po którym wielu znawców i krytyków wróżyło jej spektakularną karierę oraz sugerowało prawdziwy sukces. 

Jej kariera zawodowa była imponująca, lecz nie mniejsze emocje wywoływało również życie prywatne artystki, a zwłaszcza związek z Gustawem Holoubkiem. To Maria Wachowiak sprawiła, że porzucił on swoją żonę. Ich późniejszy ślub był jednym z najgłośniejszych wydarzeń w branży i zgromadziła się na nim cała  śmietanka polskiego aktorstwa. Choć uchodzili za parę idealną, szybko okazało się, że Holoubkowi marzy się kolejna ukochana, zostawił więc aktorkę dla Magdaleny Zawadzkiej. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Ile żon miał Janusz Gajos? Nie uwierzycie, że aż TYLE! Wybitny aktor miał pecha do kobiet
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot
  4. Duma polskiego aktorstwa dostaje głodową emeryturę. ZUS śmieje mu się w twarz
  5. Kolejny pożar. Znowu w Polsce, dym widać z 30 kilometrów

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News