Nie ma w Polsce wielu artystów, którzy wzbudzaliby takie emocje jak Maria Peszek. Jedni ją uwielbiają, inni nienawidzą, jednak ciężko przejść obok niej obojętnie. 

Maria Peszek może nazywać się osobą publiczną już od dawna. Swoją karierę zaczynała jako aktorka występująca między innymi na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. W 2005 roku zadebiutowała jako piosenkarka, jednak prawdziwy rozgłos zdobyła w 2012 roku. To właśnie wtedy ukazała się jej płyta Jezus Maria Peszek. Na krążku znalazły się takie utwory jak „Sorry Polsko” czy „Pan nie jest moim pasterzem”. Nie tylko muzyka, ale i tematyka tekstów zadecydowały o popularności płyty. Artystka zdecydowała się poruszyć tematy religii czy patriotyzmu, co wywołało fale zachwytu ze strony fanów ale i oburzenia czy nawet nienawiści konserwatywnych środowisk.

Po wywiadzie dla Twojego Stylu Maria Peszek znów znalazła się na tapecie. Artystka zdradziła, że nie będzie mieć dzieci. Powód?

Bycie rodzicem to dla jednych dar, ja jednak uważam, że płodzenie dzieci w dzisiejszych czasach to arogancja – twierdzi.

Jest nas za dużo na planecie, na której sami doprowadziliśmy do niezłego bajzlu. I zanim trochę nie posprzątamy, powoływanie do życia nowych istot to skazywanie ich głównie na ból i cierpienie – dodaje Maria Peszek.

źródło: natemat

 

...

Zobacz również