Maria Pakulnis: wiek, wzrost, syn. Kim jest mąż aktorki Pierwszej Miłości?

Maria Pakulnis: wiek, wzrost, syn. Kim jest mąż aktorki Pierwszej Miłości? Źródło: instagram.com/mariapakulnis

Maria Pakulnis - wiek, wzrost, mąż, syn, Pierwsza Miłość - to najczęściej wyszukiwane frazy dotyczące jednej z najpiękniejszych polskich aktorek. Swoją karierę zaczynała kilka dekad temu. Kim jest dzisiaj jedna z najbardziej kultowych gwiazd kina i telewizji?

Maria Pakulnis zagrała kilkadziesiąt niezapomnianych ról. Została laureatką Brązowych Lwów w 1986 roku, odcisnęła także swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach. 

Aktorka nie miała łatwego życia, czego odzwierciedleniem są jej niesamowite oczy. Ubiegły rok był dla niej naprawdę ciężki.

Maria Pakulnis - wiek, wzrost

Maria Pakulnis urodziła się 2 lipca 1956 roku w Giżycku, ma więc dzisiaj 63 lata. Jej rodzice pochodzili z Litwy, skąd zostali wysiedleni. Aktorka była czwartym, najmłodszym dzieckiem swoich rodziców. Choć fanów ciekawi ile mierzy aktorka, nigdzie nie ma konkretnej informacji na ten temat.

Przed wstąpieniem do Akademii Teatralnej w 1980 roku, ukończyła Liceum Pielęgniarskie, więc możemy się domyślać, że Maria Pakulnis planowała związać swoją przyszłość z pielęgniarstwem, jednak w trakcje szkoły zmieniła zdanie i postanowiła zostać aktorką.

Maria Pakulnis - syn, mąż

Aktorka przed wyjściem za mąż za Krzysztofa Zaleskiego tylko dwa razy była zakochana. Za trzecim razem trafiła na miłość swojego życia, z którą związała się na długie lata. Maria Pakulnis poznała reżysera w 1981 roku, nie była to jednak łatwa miłość. Zaleski miał wówczas żonę i małe dziecko. Trzy lata od daty poznania para wzięła ślub. Po kolejnych trzech - urodził im się syn Jan. 

 - Spotkanie Krzyśka było czymś absolutnie wyjątkowym w moim życiu. Był w teatrze prawdziwym guru młodych aktorów, był osobowością, znakomitym, uformowanym reżyserem. Miał w sobie jakiś rodzaj szaleństwa i bezkompromisowości. Miał taką moc, która każe patrzeć z podziwem [...]. Pamiętam nasze pierwsze rozmowy, pasję w jego głosie i czarnych, wielkich oczach. Uwielbiałam go słuchać, dzielić się wszystkim. Nasze uczucie narodziło się podczas tych rozmów, przebywania ze sobą. To stało się nie wiadomo kiedy. Miłość przyszła mimochodem - wspomina męża aktorka.

Para była małżeństwem przez 27 lat, niestety, w 2008 roku Krzysztof Zaleski zmarł na raka mózgu, aktorka bardzo to przeżyła i długo nie mogła pogodzić się ze stratą. 

Maria Pakulnis: aktorka, filmy i programy TV

Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie. Swoją karierę aktorską rozpoczęła jeszcze podczas studiów, wystąpiła w filmie Dolina Issy w reż. Tadeusza Konwickiego w 1982 roku. Następnie występowała na deskach Teatru Dramatycznego w Słupsku, po czym rozpoczęła karierę w warszawskim teatrach: Współczesnym, Dramatycznym, a obecnie Ateneum. 

Zdecydowanie należy do grona najwybitniejszych aktorek średniego pokolenia. Była wielokrotnie wyróżniana różnymi nagrodami: Brązowymi Lwami, Złotym Ekranem. Podczas swojej długoletniej kariery współpracowała z wieloma wybitnymi reżyserami i kreowała wiele kobiecych postaci, które zostały w pamięci wielu widzów. Wśród jej niezapomnianych ról była Renata w Obywatelu Piszczyku, Aneta Pałkowska w Pierwszej Miłości, czy Ewa Sztern w sadze Nad rozlewiskiem.

Ma na swoim koncie kreację wielu postaci w sztukach teatralnych, ostatnią z nich jest występ w spektaklu "Dom kobiet". Zdobyła uznanie zarówno szerokiej publiczności, jak i krytyków filmowych.

Maria Pakulnis pracuje także w Teatrze Polskiego Radia oraz podkłada głos w wielu bajkach. Dubbing, który zapadł w pamięci najmłodszych, to zdecydowanie głos Cruelli de Mon ze 101 Dalmatyńczyków.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Ewa Jakubowicz prywatnie. Jaką osobą jest gwiazda Pierwszej Miłości?
  2. Ewa Skibińska: wiek, Instagram, aktorka, Pierwsza Miłość, mąż, Na dobre i na złe
  3. Łukasz Płoszajski: Instagram aktora Pierwszej Miłości kryje wiele tajemnic

 

Następny artykuł