Maria i Lech Kaczyńscy byli bardzo dobrym, oddanym sobie małżeństwem. Okazuje się, że mieli pewien sekret, który ukrywali przez lata i nikomu nie zdradzali prawdy. To była ich największa tajemnica.

Maria i Lech Kaczyńscy uchodzili za niezwykle dobre, oddane sobie małżeństwo. Była jednak pewna sprawa, która wyraźnie nie dawała im spokoju, bowiem starali się ją ukryć. To była ich największa tajemnica, która przez lata nie wyszła na jaw.

Przez długie lata nie podawano do publicznej informacji tego, ile lat ma naprawdę pierwsza dama. Nieoficjalnie każdy wiedział, że powodem jest dość duża różnica wieku między małżonkami, której najwyraźniej nieco się krępowali.

Maria i Lech Kaczyńscy mieli tajemnicę

Ostatecznie rok po śmierci rodziców, Marta Kaczyńska, jedyna córka pary prezydenckiej postanowiła powiedzieć prawdę, która była tuszowana przez całe ich życie. Przyznała, że mama była starsza od ojca i to aż o 7 lat. Dziś, patrząc na inne pary prezydenckie ze znacznie większą różnicą wieku, może się to wydawać niczym wielkim, ale wtedy cała Polska miałaby powód do złośliwych plotek.

Była starsza od taty, choć nie lubiła o tym mówić. Ale w tych notatkach wydaje się bardzo młoda. Niesamowicie młoda duchem – opowiadała „Vivie” Marta Kaczyńska, wspominając jednoczenie pamiętniki pozostawione przez Marię Kaczyńską.

Za jej życia na ogół albo nie podawano jej wieku, albo mówiono, że jest on „zbliżony do prezydenta”. Nie wiadomo, kto o tym decydował, czy Lech czy Maria. Być może jednak ta różnica działała na ich korzyść. Maria bardzo opiekowała się swoim mężem.

W życiu starokawalerskim (Lech – przyp. red.) nie bardzo sobie radził, potrafił założyć dwa różne buty. Sam z nim kiedyś tak szedłem po kominach, tak się mówi, że po znajomych, i wszędzie gdzie przyszliśmy panie się śmiały. Okazało się, że buty miał różne. Marylka wprowadziła żelazny porządek. Leszek na takie rzeczy wcale nie zwracał uwagi – opowiadał wspominając zmarłą parę prezydencką brat Lecha – Jarosław Kaczyński.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn Zenka Martyniuka w rękach policji?! Media: „Grożą mu 3 lata więzienia”
  2. Tragedia Katarzyny Dowbor. Wybiegła na przystanek, nie mogła przestać płakać
  3. Afera w TVP. Odchodzi gwiazda, widzowie są oburzeni

Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]


Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

Źródło: wiadomosci.wp.pl