Dopiero po latach mąż Czubaszek ujawnił. W chwili jej śmierci wydarzyło się coś niezwykłego

Dopiero po latach mąż Czubaszek ujawnił. W chwili jej śmierci wydarzyło się coś niezwykłego Źródło: TRICOLORS/East News

Maria Czubaszek zmarła niespodziewanie 12 maja 2016 roku w wieku 76 lat. Dopiero po pewnym czasie od odejścia wyrazistej felietonistki i dziennikarki jej mąż zdołał opowiedzieć o tym, co wydarzyło się w chwili śmierci. Niezwykły zbieg okoliczności?

Maria Czubaszek zmarła na stole operacyjnym, lekarze robili wszystko, aby wyszła z tego cało. Niestety, ich starania spełzły na niczym. Mąż dziennikarki dopiero po latach wyznał, co stało się w dzień śmierci żony.

Wojciech Karolak nie mógł uwierzyć własnym oczom

Jazzman Wojciech Karolak był drugim mężem Marii Czubaszek - spędzili ze sobą 40 lat życia. Byli wyjątkową parą, przy której nie można się było nudzić, a wszystkie spory starali się rozwiązywać ze śmiechem. Powstał o nich nawet cykl dokumentalny "Taka miłość się nie zdarza... Maria Czubaszek i Wojciech Karolak". Niestety, dziennikarka zmarła podczas operacji 12 maja 2016 roku. Mąż był świadomy, że ukochana ma nikłe szanse na przeżycie. Tamtego feralnego dnia zdarzyło się coś niespodziewanego.

- Naszym ulubionym miejscem był pokój z dużym, starym telewizorem. Gapiliśmy się w niego - głównie po to, żeby się potem pokłócić o coś, co zobaczyliśmy. Tak było 20 lat, a tego dnia, kiedy zabrakło Marysi, telewizor już się nie włączył. Wysiadł. [...] Zacząłem sobie wyobrażać, że ona tutaj w jakiś sposób jest. Więc mówię do niej, bo mam taką potrzebę, a ona mnie słyszy. O czym mówię? O tym samym, co przedtem, kiedy siedzieliśmy przed telewizorem - mówił Wojciech Karolak w wywiadzie dla magazynu "Pani".

Maria Czubaszek zmarła przez dbanie o szczupłą figurę?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Maria Czubaszek była znana z zamiłowania do papierosów, jednak to nie one przyczyniły się do jej śmierci. Jak się okazuje, dziennikarka miała obsesję na punkcie swojego wyglądu. Nawet, gdy była już bardzo szczupła, uważała, że nadal jest za gruba. Niedługo po śmierci Marii Czubaszek mąż znalazł w jej rzeczach tabletki ograniczające apetyt. Nie miał pojęcia, że żona bierze takie środki.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Nowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmiany

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

- Marysia odeszła z powodu ogólnego wycieńczenia organizmu, braku sił, odporności i komplikacji krążeniowych. Ale gdyby miała normalną masę ciała, to te przypadłości by jej nie zabiły. Przychodziłem do niej do szpitala i pierwsze, o co pytałem, to czy coś jadła. Oddawała mi nietknięty talerz i mówiła: "Zjedz sobie, jeśli masz ochotę" - pisał Wojciech Karolak w książce "Małżeństwo doskonałe. Czy ty wiesz, że ja cię kocham"

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczna wiadomość, nie żyje miliarder. Zostawił po sobie prawdziwą fortunę
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Emerytura dla pewnej grupy Polek i Polaków będzie znacznie wyższa. Decyzja zapadła, przedstawiamy szczegóły

Źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News