Koleżanki biły ją i maltretowały. Uciekła, a teraz szuka jej policja i bliscy

Koleżanki biły ją i maltretowały. Uciekła, a teraz szuka jej policja i bliscy Źródło: Facebook

Maria zaginęła kilka dni temu. Wciąż szuka jej policja. Tymczasem na jaw wyszły powody jej ucieczki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. To, co tam przeżyła, jest wstrząsające.

16-letnia Maria zaginęła w niedzielę. Dziewczyna zniknęła ze szczecińskiego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nie jest to jednak zwykła ucieczka, jakie spotyka się w tego typu placówkach. Okazuje się, że sprawa ma drugie, bardziej przerażające dno. Wszystko stało się jasne, gdy wyszły na jaw tajemnice MOW.

Maria uciekła z ośrodka. Miała powody

Wychowawcy Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych są przyzwyczajeni do prób ucieczek swoich wychowanków i wychowanek. To nic nietypowego - młodzież stale stara się uciec z nielubianej placówki. Ośrodki wychowawcze to zresztą specyficzne miejsca. Trafia tam mająca problemy młodzież. Część pochodzi z patologicznych rodzin, niektórzy mają już w swoim dorobku przestępstwa. Nad mieszanką trudnych charakterów niełatwo zapanować. Praca wychowawców nie jest łatwa i wymaga wiele poświęceń.

16-letnia Maria Gawenda trafiła do takiej placówki w Szczecinie 31 maja. Uciekła już po kilku tygodniach, 23 czerwca. Z początku wydawało się, że to ucieczka będąca przejawem nastoletniego buntu, lecz szybko wyszły na jaw jej prawdziwe powody. Okazuje się, że dziewczyna była maltretowana przez inne wychowanki. Przerażające szczegóły opisała w swoim dramatycznym internetowym apelu matka Marii.

Szokujące szczegóły. Dziewczyna była katowana przez inne wychowanki

List matki jest udostępniany przez internautów. Matka nie ma wątpliwości, że ucieczka córki była spowodowana brutalnym zachowaniem innych wychowanek placówki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Biły i kopały ją w brzuch, głowę i po plecach... Dusiły poduszkami, żeby nie krzyczała... Koleżanki z pokoju, zastraszone, milczały aż do dziś - zdradza dramatyczne szczegóły kobieta.

Matka Marii ma żal do wychowawców, sugeruje, że wiedzieli oni o sprawie, lecz ją ignorowali. Dopiero gdy na odwagę zebrały się inne poszkodowane dziewczęta. Dwie brutalne wychowanki przyznały się do winy.

Problem w tym, że nikt nie wie, gdzie zaginiona dziewczyna może przebywać. Szczecin jest dla niej obcym miastem. Z ośrodka miała uciec bez żadnych rzeczy. Wciąż szuka jej policja. Funkcjonariusze proszą, by w przypadku posiadania jakichkolwiek informacji o nastolatce, zadzwonić pod numer 508 308 947.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. Tuż po ogłoszeniu informacji o rozwodzie Magda Narożna z zespołu "Piękni i młodzi" trafiła do szpitala. Szokujące doniesienia mediów
  4. Znane są warunki rozwodu Kate i Williama. Po odejściu z rodziny królewskiej księżna nie miałaby lekko
  5. Wszystkie polskie media piszą dziś o 16-letniej córce Pawła Adamowicza. Z całego kraju spływają słowa wsparcia
  6. Jackowski przepowiada pogodę na lipiec. Będzie dużo gorzej niż w czerwcu, ta wizja przeraża

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News