Marek Piekarczyk w boleśnie szczerych słowach o swojej chorobie. "Widziałem, jak ta pustka nadciąga"

Marek Piekarczyk w boleśnie szczerych słowach o swojej chorobie. "Widziałem, jak ta pustka nadciąga" Źródło: youtube.com/teatr groteska

Marek Piekarczyk opowiedział o swojej strasznej chorobie. Były lider kultowego TSA, który od lat zmaga się z chorobą, na którą cierpi tysiące Polaków, wyznał, jak wygląda jego walka ze schorzeniem. Wypowiedź piosenkarza rockowego jest wyjątkowo smutna.

Marek Piekarczyk jest jedną z największych legend polskiego rocka. Wokalista, który przez lata był twarzą kultowego zespołu TSA, nie ma prostego życia. Mimo sławy, pieniędzy i uwielbienia fanów, artysta zmaga się z poważną chorobą, która bardzo wyniszczyła jego życie. Artysta w dramatycznych słowach opowiedział o swoich problemach.

Marek Piekarczyk szczerze o swoich problemach. "Widziałem, jak ta pustka nadciąga"

Lider TSA jest osobą, która od lat zmaga się z depresją. Artysta twierdzi, że nigdy nie uporał się ze swoimi problemami, ale już jest o wiele lepiej niż lata temu, kiedy to widział pochłaniającą go pustkę.

- Bardziej przeraża mnie pustka, która może nastąpić po śmierci. Kiedyś śnił mi się koniec świata. Byłem na pięknej plaży pełnej ludzi. Słyszałem bawiące się dzieci i szum morza. W kierunku tych ludzi zbliżała się szara ściana. Za nią wszystko zamierało, cichło. Byłem przerażony. Widziałem, jak ta pustka nadciąga. Tylko ja ją widziałem. Czułem, że i ja zniknę, ale bardziej przerażała mnie myśl, że świata nie będzie - wyznaje Piekarczyk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Piekarczyk nie wstydzi się choroby

Mimo że depresja bywa traktowana przez polskie społeczeństwo jako temat tabu, to Piekarczyk nie boi się mówić otwarcie o swoich problemach i nie zamierza się poddawać chorobie.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiani piosenkarze skazani za zbiorowy gwałt. Wszystko nagrali i upublicznili
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

- Jedyną pocieszającą rzeczą w depresji jest to, że to choroba. To nie ze mną jest coś nie tak. Dla niektórych może to być wytłumaczenie, by być byle jakim, by się poddać. To, że jestem chory na depresję, nie oznacza, że jestem zwolniony z odpowiedzialności za samego siebie i tych, którzy na mnie liczą. Może tylko troszkę usprawiedliwiony, ale nie wolno mi się nigdy poddawać i zawsze muszę walczyć do końca. Choćby dla nich... - mówi piosenkarz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przystawili mikrofon do ust 12-letniej Viki Gabor. Ujawniła całą prawdę o Roksanie Węgiel
  2. Nastolatek popełnił samobójstwo. Potem ojciec poszedł do szkoły i aż znieruchomiał, gdy dowiedział się przerażającej prawdy. 
  3. Cukrowe ciastka z domowym lukrem są lepsze nawet od pierników! Cudownie smakują i ozdobią choinkę, przepis jest prostszy niż myślisz
  4. Mało kto wiedział, że Jan Paweł II zawitał w nocnym klubie. Historia powala
  5. Następna dziura w zakazie handlu. Kolejna popularna sieć handlowa będzie sprzedawać w niedzielę

Źródło: Interia

Następny artykuł