Gigantyczna wpadka Kuchcińskiego! Zapomniał wyłączyć mikrofon
Bartłomiej Chudy - 24 Października 2018

Gigantyczna wpadka Kuchcińskiego! Zapomniał wyłączyć mikrofon

Marek Kuchciński jest po prezydencie Polski, drugą najważniejszą osobą w państwie. Jako marszałek Sejmu nie tylko kieruje jego pracami. Odpowiada za porządek prawny, wymaga się też od niego wszechstronnej wiedzy. Bywa jednak, że tej ostatniej brakuje i niewiedza marszałka idzie w świat. 

Marek Kuchciński został na ostatnich obradach Sejmu zaatakowany przez posła Kukiz'15 Roberta Winnickiego. To jeden z bardziej radykalnych posłów ugrupowania, nie ukrywający swoich sympatii do narodowców.

Nietypowa reakcja. Marek Kuchciński tego się nie spodziewał

Jego poglądy wybrzmiały na ostatnim posiedzeniu Sejmu. Winnicki zarzucił marszałkowi, ale i całemu obozowi Zjednoczonej Prawicy, że rządzący przyzwalają na propagowanie wiedzy dotyczącej osób LBGT w polskich szkołach. Poszło o tzw. "tęczowy piątek" - akcję zaplanowaną na 26 października w polskich szkołach. Organizacji wydarzenia edukującego polskich uczniów o odmienności LBGT podjęła się Kampania Przeciw Homofobii. Sam kontekst oskarżeń Winnickiego był jednak szerszy. Poseł nie pogodził się z wyborem nowej Rzecznik Praw Dziecka, której zarzucił, że jest zwolenniczką eutanazji niepełnosprawnych dzieci. Poszło też o "propagandę gender studies", którą ma forsować konserwatywny wicepremier z PiS Jarosław Gowin.

Zarzuty posła Winnickiego

– Taka jest prawda o waszym pseudokonserwatywnym charakterze i o waszych rządach. To jest skandaliczne, że takie rzeczy się dzieją – zarzucał Winnicki w Sejmie. Swoje słowa skierował bezpośrednio do Kuchcińskiego. Ten przy włączonym mikrofonie odparł niespodziewanie:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
macron_tuskCo za żenada! Zdjęcia, które OŚMIESZYŁY politykówCzytaj dalej
- Co to jest ten tęczowy piątek? - zapytał swoich zastępców Kuchciński. Marszałek chciał zwyczajnie dopytać o nieznany mu wątek w kampanii LGTB. Sęk w tym, że całość była nagłośniona i jego niewiedza - która "na stronie" byłaby jeszcze do wybaczenia - poszła w świat. Jego wypowiedź zakończyła się wybuchem śmiechu. W ławach sejmowych przecierali oczy ze zdumienia widząc marszałka, który wysłuchuje problemu bez zapoznania się z nim. Przypomnijmy, że od września Sejm miał problem z potwierdzeniem poparcia dla nowego Rzecznika Praw Dziecka. Początkowo PiS forsował kandydaturę Sabiny Zalewskiej, ale po upublicznieniu faktu, że niegdyś plagiatowała pracę naukową, sama zrezygnowała ze swoich starań o urząd.

Tęczowy piątek

Akcja, o której nie wiedział marszałek Kuchciński, ma utrwalić w młodych przekonanie, że szkoła jest miejscem dla osób o każdej orientacji seksualnej. - Tego dnia dorośli i rówieśnicy dają wyraźny sygnał młodym osobom LGBTQI, że mogą na nich liczyć – tłumaczy Joanna Skonieczna z organizacji społecznej Kampania Przeciw Homofobii. 26 października w ponad dwustu placówkach pojawi się temat akceptacji i otwartości na uczniów i uczennice LGBTQI.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal na Sejmie Dzieci i Młodzieży! Kuchciński wyłączył chłopcu mikrofon, gdy mówił o PiS
  2. Ile zarabia Agnieszka Chylińska? Zarobki gwiazdy to kosmos
  3. Czy psy wyczuwają choroby? Czy czworonogi mają 6 zmysł? Odpowiadamy
  4. Marszałek Kuchciński nie będzie zadowolony. W jego mieście PiS nie ma czego szukać
Jolanta RutowiczTVN dał im 5 minut sławy. Jedni je wykorzystali, pozostali odeszli w zapomnienieCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News