Marek Kuchciński podał się do dymisji. Zmusił go do tego Jarosław Kaczyński?

Marek Kuchciński podał się do dymisji. Zmusił go do tego Jarosław Kaczyński? Źródło: youtube.com/Prawo i Sprawiedliwość

Marek Kuchciński w ostatnich dniach stał się bohaterem afery związanej z wykorzystywaniem przez niego rządowych samolotów. Właśnie te wydarzenia sprawiły, że już jutro polityk zrezygnuje z posady marszałka Sejmu. Pojawiają się podejrzenia, że Jarosław Kaczyński zmusił go do podjęcia takiej decyzji.

Marek Kuchciński starał się ukryć fakt, że wykorzystywał rządowe samoloty do prywatnych celów. Nie tylko latał nimi do małych miejscowości na obchody takich uroczystości jak lokalne Dożynki, ale także miał nimi transportować całą swoją rodzinę aż trzy pokolenia w tył. Nawet wnuk polityka miał korzystać z rządowych lotów. Dzięki temu rodzina marszałka Sejmu mogła w szybki i wygodny sposób podróżować.

Marek Kuchciński zmuszony do dymisji? Pojawiają się pewne spekulacje

Bohater afery ogłosił na dzisiejszej konferencji o zaplanowanej o 12:30, że w związku z zaistniałą sytuacją jutro, to jest 9 sierpnia, zrezygnuje z posady marszałka Sejmu, choć prawa nie złamał. Jarosław Kaczyński, obecny na konferencji, wielokrotnie podkreślał, że taki wybór jest związany przede wszystkim z żądaniami opinii publicznej. Sam prezes nie jest oburzony zachowanie Marka Kuchcińskiego, ale rozumie, że poruszone społeczeństwo własnie tego oczekuje.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wiele osób zaczyna mówić o tym, że Jarosław Kaczyński mógł zmusić marszałka Sejmu do rezygnacji z obejmowanego urzędu. Miałoby na to wskazywać to, że sam zainteresowany nie poczuwa się do winy, za to prezesowi zależało na tym, aby Polacy byli zadowoleni. Prawdopodobnie założył, że a krótko przed zbliżającymi się wyborami konieczne jest spełnienie żądań społeczeństwa. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat mamy Kasi podczas ślubu. Nagle rozległ się huk, pilna pierwsza pomoc w kościele
 2. Już nie tylko Air Kuchciński. Kolejne afery marszałka wychodzą na jaw

Ratowanie wizerunku? Zdania na temat dymisji Kuchcińskiego są podzielone

Część obserwatorów uznało, że to dramatyczna próba ratowania mocno podkopanego wizerunku rządu i partii rządzącej. Niewykluczone, że gdyby wybory miały się odbyć w dalszym terminie, Marek Kuchciński mógłby dalej zajmować posadę marszałka Sejmu. Taki ruch według niektórych był niezbędny, aby PiS miał jakiekolwiek szanse na wygarną.

Przeprosiny Marka Kuchcińskiego za zaistniałą sytuację miały pokazać, czy uda się załatwić tę sprawę w sposób delikatny. To jednak nie usatysfakcjonowało opinii publicznej, konieczne były bardziej radykalne kroki. Czy decyzja się opłaci będzie można przekonać się już niebawem. Społeczeństwo na pewno jeszcze długo nie zapomni incydentów z rządowym samolotem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwielbiana aktorka otarła się o śmierć. Jej zmagania z przerażająca choroba śledziła CAŁA Polska 
  2. Michał Szpak przeszedł samego siebie. Fani już nie spojrzą na niego tak samo
  3. Pozwoliła synkowi wybrać dowolne zwierzę ze schroniska. Jego wybór wzrusza do łez
  4. Tak wyglądała żona Sławomira w dniu swojego ślubu. Ten widok zwali was z nóg, jest nie do poznania
  5. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News