kaczynski_po
TVP
Anna Maria Guziewska - 12 Grudnia 2018

Miało się nie wydać przed wyborami! Kuchciński właśnie wbił gwóźdź do trumny Kaczyńskiego

Marek Kuchciński jest niezwykle szczodry. Dba o komfort nie tylko współpracowników, ale i o swój. Urzędnicy i straż marszałkowska dostali podwyżki i nagrody, a opozycja pyta o szczegóły przyznania gigantycznych uposażeń.

Marek Kuchciński postanowił zadbać o swoje otoczenie. Jego urzędnicy dostali rekordowe nagrody. Okazuje się, że te znacznie uszczupliły budżet, a Marszałek Sejmu zdaje się wzbudzić u swoich współpracowników poczucie bezpieczeństwa. Jego ruch pokazuje, że szykuje się na następną kadencję. Niestety ujawnienie kulis może wpłynąć na wizerunek Prawa i Sprawiedliwości.

Ile Marek Kuchciński przekazał swoim współpracownikom? Niewyobrażalne kwoty, burza w sieci

Chociaż pensja sejmowa jest wysoka, bo wynosi prawie dziesięć tysięcy złotych miesięcznie, Marszałek Sejmu zadbał o komfort swoich współpracowników i przekazał im nagrody. - Od stycznia do końca listopada wypłacono 1080 nagród o średniej wysokości 2905,80 zł - podało Centrum Informacyjne Sejmu. Polityk zadbał także o wyposażenie straży marszałkowskiej. Ci, otrzymali broń gazową, paralizatory i szable paradne. Sprawę postanowił ujawnić Krzysztof Brejza, który poprosił o podsumowanie wydatków Kuchcińskiego. 15 sztuk reprezentacyjnej broni kosztowało 57 tysięcy złotych, a umundurowanie pochłonęło 184 tysiące złotych. Do strażników dołączyły także dwa psy po 10 tysięcy złotych. - Straż marszałkowska jest pełnoprawną formacją umundurowaną, realizującą wszechstronne zadania – od reprezentacyjnych po zabezpieczanie bezpieczeństwa kompleksu sejmowego - napisał CIS w wyjaśnieniu na wniosek Brejzy. Informację udostępnił polityk Platformy Obywatelskiej nazywając sektor marszałka Kuchcińskiego przewrotnie. - To Bizancjum. Widać, że marszałkowi Kuchcińskiemu takie celebrowanie władzy sprawia przyjemność. Ale to kosztuje - napisał Brejza.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej

Wśród wyborców zawrzało

Okazuje się, że prawdopodobnie w następnym roku koszty pochłoną jeszcze więcej. Marek Kuchciński zdaje się przygotowywać swoją "armię" na następną kadencję. Polityk tym samym wyraźnie wpłynął na wizerunek partii, bo ujawnienie informacji spotkało się z ogromną burzą wśród wyborców. Ci nie mogą uwierzyć, na co przeznaczane są publiczne pieniądze. Bez wątpienia ujawnienie tych informacji nie pomoże i tak tonącemu już PiS.Krzysztof Brejza ujawnił także kulisy działań Służby Ochrony Państwa po wypadku w Oświęcimiu. Okazuje się, że limuzyna Beaty Szydło stoi od dwóch lat na policyjnym parkingu i zdaje się, że nikt z urzędujących nie zajął się rozbitym, wartym 2,5 miliona złotych, Audi. Nastroje wokół budżetowania PiS mogą się diametralnie zmienić. Jak na te doniesienia zareaguje Jarosław Kaczyński?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prywatny dramat Kaczyńskiego. Naprawdę smutne, bliska osoba opowiedziała wszystko
  2. Wielki dramat Kaczyńskiego. Nadchodzi czarny dzień prezesa
  3. Wałęsa ujawnił odręcznie napisany list. Jego treść doprowadzi Kaczyńskiego do furii
  4. Znaki zodiaku podpowiadają: oto sześć najbardziej toksycznych par
  5. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku. Będziesz w szoku
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki politykówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News