Kuchciński ciągle mieszka w rządowej willi i korzysta z ochrony. Powinien się wyprowadzić dwa tygodnie temu

Kuchciński ciągle mieszka w rządowej willi i korzysta z ochrony. Powinien się wyprowadzić dwa tygodnie temu

Marek Kuchciński w obliczu kontrowersji zrezygnował z tytułu i praw marszałka sejmu. Znany polityk miał nadużywać rządowych samolotów. Okazuje się, że wciąż korzysta z wygód, które zapewnia piastowanie funkcji marszałka sejmu.

Marek Kuchciński wciąż korzysta z willi przeznaczonej dla marszałka sejmu oraz korzysta z rządowej ochrony, która przysługuje tylko osobom o wysokim priorytecie ochrony. Robi to mimo tego, że pełni już jedynie funkcje posła oraz mimo upływu terminu przeprowadzki.

Marek Kuchciński wciąż mieszka w prezydenckiej willi

Zgodnie z prawem Marek Kuchciński miał miesiąc na wyprowadzkę z warszawskiej willi na ulicy Baciarellego. Kontrowersje na ten temat narosły jeszcze w sierpniu, ale wtedy też Kancelaria Prezydenta RP, która utrzymuje willę, mówiła, że były marszałek sejmu ma dwa miesiące na wyprowadzkę. Poseł PiS zrezygnował z funkcji marszałkowskiej 8 sierpnia, ale mimo to, wciąż zajmuje willę.

Jak podaje Kancelaria Sejmu, Kuchciński złożył podanie o przedłużenie terminu, na które pozwala mu dosyć niejasny przepis, dotyczący osób pracujących w rządzie. Według niego w szczególnych przypadkach istnieje możliwość nawet czteromiesięcznego przedłużenia. Problem w tym, że owe "szczególne przypadki" nie są w ustawie sprecyzowane.

Marek Kuchciński korzysta z ochrony SOP

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czynsz za willę wynosi ponad 4000 złotych, do tego trzeba doliczyć opłaty za eksploatacje, które wynoszą dodatkowe 800 zł. W rozporządzeniu rady ministrów, na temat zajmowania przez marszałka willi, nie sprecyzowano, kto poniesie koszty za mieszkanie w rezydencji. Według Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, wynajmujący musi rozliczać się z Kancelarią Sejmu. Ponadto w aneksie znajdować ma się informacja, że to właśnie Marek Kuchciński ma ponosić koszty czynszu.

Dzisiaj grzeje: 1. Musieli wziąć ślub w szpitalu. Po 18 godzinach od ceremonii nic już nie było takie samo
2. Mężczyzna przez 1,5 roku mieszkał ze zwłokami matki. W końcu odkryli, do jak haniebnych czynów mu służyły

Jakby tego było mało Marek Kuchciński, wciąż korzysta z obstawy Służby Ochrony Państwa. SOP zajmuje się ochroną najważniejszych oficjeli w państwie oraz posłów znajdujących się pod szczególnym zagrożeniem. Nie podano jednak czy byłemu marszałkowi sejmu faktycznie coś zagraża.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Klienci Lidla na celowniku oszustów. Złodziei zdradza jeden szczegół
  2. Nie żyje legendarny aktor. Kochały go miliony
  3. Mężczyzna wepchnął małpę w ZOO do wody. Zemściła się tak, że aż oczy bolą od patrzenia, drastyczne nagranie
  4. Jej córka miała tylko 3-latka. Mama w końcu powiedziała policji, co zrobił jej 54-latek
  5. Jej 3-letni syn biegał po trawie, nagle jego noga zaczęła puchnąć i sinieć. Szybko zrozumiała, że ma niewiele czasu

Źródło: Onet

Następny artykuł