19,5% Polaków uważa, że problem lotów Marka Kuchcińskiego został już w pełni rozwiązany

19,5% Polaków uważa, że problem lotów Marka Kuchcińskiego został już w pełni rozwiązany

Marek Kuchciński wywołał spore kontrowersje w kraju tym jak korzystał z rządowych samolotów, co w końcu doprowadziło do jego dymisji. Instytut Badań Społecznych i Rynkowych (IBRiS), przeprowadził sondaż, w którym sprawdził co na temat rozwiązania sprawy marszałka sądzi społeczeństwo.

Marek Kuchciński w ostatnim czasie poważnie nadszarpał zaufanie publiczne. Afera z podróżami samolotami rządowymi odbiła się szerokim echem w mediach. Na konferencji prasowej marszałek przyznał, że nie uważa, aby złamał prawo, ale z powodu negatywnego zdania opinii publicznej, zdecydował się na rezygnację ze stanowiska. Teraz w sondażu IBRiS sprawdzono, co Polacy sądzą, na temat sposobu, w jaki rozwiązano sprawę byłego marszałka.

Marek Kuchciński zrezygnował ze stanowiska marszałka. Dymisji chciało ponad 50% Polaków

Według danych, na które powoływała się "Rzeczpospolita", aż 67,7% Polaków domagało się dymisji Marka Kuchcińskiego za jego korzystanie z samolotów rządowych. Wśród popierających zwolnienie marszałka 71% miało wykształcenie wyższe. Podobne zdanie wyraziło 76% osób z respondentów, których zarobki mieściły się w granicach 2000-3000 zł, oraz mieszkańcy miast (powyżej 100 tysięcy mieszkańców), których w grupie domagających się zwolnienia było aż 75%.

Takie wyniki nie pozostawiały najmniejszych wątpliwości. Suweren chciał zwolnienia marszałka, a jego loty oburzyły wyraźnie społeczeństwo. Za zwolnieniem były nie tylko osoby popierające ugrupowania opozycyjne, wiadomo, że również wielu wyborców PiSu oburzyło się zachowaniem marszałka. Jedynie 14,7% nie domagało się jego zwolnienia.

Marek Kuchciński pod lupą Polaków. Oceniają czy dobrowolne poddanie się do dymisji rozwiązuje problem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według sondażu IBRiS jedynie 19,5% Polaków stwierdziło, że konferencja prasowa z Jarosławem Kaczyńskim i dobrowolna dymisja rozwiązała problem lotów byłego już marszałka sejmu. Na pewno niemałe oburzenie musiał wywołać fakt, że Kuchciński mimo wciąż rozbrzmiewających ech afery, planuje wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jarosław Kaczyński stwierdził, że to będzie najbardziej demokratyczny sposób zdecydowania o losie jego bliskiego współpracownika. To ludzie głosami mają stwierdzić, czy Kuchciński zasługuje na drugą szansę. Jednak wyniki sondażu nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Aż 42% ankietowanych stwierdziło zdecydowanie, że dymisja nie jest wystarczającą karą dla marszałka Kuchcińskiego. 18,7% uznało, że raczej jest to niewystarczająca kara, natomiast 15% uznało, że dobrowolna dymisja raczej wystarczy. 4,8% respondentów w próbie stwierdziło, że nie ma zdanie. Takie wyniki będą na pewno potężną bronią opozycji w zbliżających się wyborach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News