Kuchciński wciąż mieszka za darmo w prezydenckiej willi. Wszyscy za to płacimy

Kuchciński wciąż mieszka za darmo w prezydenckiej willi. Wszyscy za to płacimy Źródło: Kancelaria Sejmu/Paweł Kula

Marek Kuchciński nie cieszy się sporą popularnością według opinii publicznej. Po głośnej aferze z jego lotami i dymisji ze stanowiska marszałka sejmu okazało się, że dalej mieszka w prezydenckiej willi za pieniądze podatnika. Nie wszyscy są z tego zadowoleni.

Marek Kuchciński w okresie dzierżenia laski marszałkowskiej miał prawo do korzystania z luksusowej willi prowadzonej przez kancelarię prezydenta. Posiadłość znajdowała się na ulicy Bacciarellego w Warszawie i po dymisji miał dwa miesiące na wyniesienie się z posiadłości. Został mu jeszcze miesiąc mieszkania na koszt podatnika.

Marek Kuchciński mimo dymisji, wciąż w prezydenckiej willi

Przywilej mieszkania w willi przy Bacciarellego mają tylko najważniejsze osoby w państwie - w tym marszałek sejmu. Były już marszałek co prawda dalej ma prawo do korzystania z willi, ale po głośnej aferze oraz dymisji ze stanowiska wydaje się to być sporym nietaktem i kolejnym występkiem negatywnie postrzeganym przez opinię publiczną.

- Zgodnie z § 4 pkt 1 umowy najmu lokal zostanie zwolniony przez najemcę w terminie dwóch miesięcy od dnia zaprzestania wykonywania sprawowanej przez Niego funkcji - informowała kancelaria prezydenta.

Marek Kuchciński mieszka za pieniądze podatnika

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Koszty zamieszkania Marka Kuchcińskiego w willi prezydenckiej ponosi podatnik. Miesiąc mieszkania byłego marszałka sejmu kosztuje 4,1 tysiąca złotych. Ponadto istnieje zapis, że okres zajmowania domu można wydłużyć o cztery miesiące w wyniku powstania "specjalnych okoliczności".

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

W komentarzach można przeczytać, że wiele osób domaga się opuszczenia willi przez byłego marszałka w trybie natychmiastowym. Po tym, jak Kuchciński podał się do dymisji z powodu afery z lotami rządowymi, którymi podróżowała jego rodzina - polityk PiS nie cieszy się zbyt dużym poparciem elektoratu partii rządzącej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News