Afera z lotami nie przeszkodziła. Kaczyński: Kuchciński będzie startował do Sejmu

Afera z lotami nie przeszkodziła. Kaczyński: Kuchciński będzie startował do Sejmu Źródło: Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Marek Kuchciński jest w ostatnim czasie wrogiem publicznym numer jeden. Zarówno wyborcy partii rządzącej, jak i opozycyjnej, słali gromy na byłego już marszałka Sejmu za wykorzystywanie rządowych samolotów do celów prywatnych. Mimo afery ten i tak planuje startować w wyborach.

Marek Kuchciński w ostatnim czasie nie cieszy się uznaniem opinii publicznej. Wykorzystywał samoloty rządowe do przewożenia rodziny i innych posłów PiS, za co liczono na dymisjonowanie go z marszałkowskiego stołka. Do odejścia faktycznie doszło, ale w takich okolicznościach, że wśród wielu osób pozostał ogromny niesmak.

Marek Kuchciński odszedł ze stanowiska marszałka w atmosferze kontrowersji. Mimo to nie poczuwa się do winy

Marszałek sejmu musiał się ostatnio dużo i gęsto tłumaczyć, ze swojego wykazu lotów. Ogłoszono wieczorną naradę w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości, gdzie miano podjąć decyzję na temat politycznej przyszłości Kuchcińskiego. Ludzie oraz opozycja żądali dymisji - TVN podał, że aż 66% obywateli chce, aby Kuchciński odszedł ze stanowiska. W końcu ogłoszono konferencję prasową w siedzibie PiS, która miała rozwiązać sprawę.

Na konferencji stawił się Jarosław Kaczyński oraz Marek Kuchciński. Zaczął marszałek sejmu, który stwierdził, że uważa, iż nie złamał prawa, a jedyny powód jego dymisji to negatywne zdanie opinii publicznej. Te słowa potwierdził prezes PiS, dodatkowo zarzucając dziennikarzom stronniczość, że wcześniej nie zarzucali nic Donaldowi Tuskowi, który również korzystał z samolotów. Ponadto zapowiedziano rygorystyczne kontrole rządowych lotów.

Jarosław Kaczyński zapowiada, że Kuchciński wystartuje do sejmu. "To demokratyczna decyzja"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zapytano Jarosława Kaczyńskiego, czy mimo ech afery z lotami, Marek Kuchciński wystartuje w wyborach do parlamentu. Biorąc pod uwagę, że były marszałek nadszarpnął zaufanie opinii publicznej, próba wejścia do sejmu, mogłaby zostać odebrana za bezczelną. Jak jednak zaznacza prezes PiS - Kuchciński wystartuje i teraz jego los zostaje oddany w ręce "ludu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

- Podda się weryfikacji wyborców i będzie to najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby - oświadczył prezes Jarosław Kaczyński. Marek Kuchciński w zbliżających się wyborach otrzyma miejsce numer jeden na liście wyborczej w Krosnie.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Pan młody uderzył żonę z całej siły podczas dzielenia się tortem weselnym. Goście byli WSTRZĄŚNIECI
  2. Agata Duda rozpłacze się, kiedy to usłyszy. Słynna polityk ujawniła wszystkie grzechy Pierwszej Damy
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: Polsat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News