Dobrze ją pamiętacie. Nieoficjalnie już wiadomo, kto zastąpi Kuchcińskiego

Dobrze ją pamiętacie. Nieoficjalnie już wiadomo, kto zastąpi Kuchcińskiego Źródło: YouTube - Sejm RP

Marek Kuchciński już niebawem złoży dymisję z funkcji marszałka Sejmu, co oznacza, że potrzebny będzie jego następca. Pojawiło się już kilka ciekawych kandydatur. Jedna z nich jest doskonale znana Polakom.

Marek Kuchciński ma ogromne problemy w związku ze śledztwem dziennikarzy, którzy odkryli listę dokumentów przedstawiających wszystkie podróże marszałka Sejmu. Okazuje się, że było ich kilkadziesiąt, a na większość z nich polityk zabierał do samolotu członków swojej rodziny. Ujawnienie faktów doprowadziło do ogromnego skandalu, w związku z czym dotychczasowy marszałek Sejmu zdecydował się złożyć dymisję.

W związku z takim rozwojem wypadków już wiemy, że potrzebny będzie nowy kandydat na marszałka ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca wciąż nie podjęła decyzji w tym bardzo ważnym temacie, jednak okazuje się, że pojawiło się już kilku kandydatów, spośród których Jarosław Kaczyński ostatecznie wyłoni przedstawiciela PiS-u w głosowaniu na nowego marszałka Sejmu.

Marek Kuchciński złoży jutro dymisję

Okazuje się, że wśród kandydatów oczywistych znaleźli się Ryszard Terlecki i Beata Gosiewska. Doświadczony wicemarszałek zdaniem ekspertów nie ma jednak zbyt wielkich szans na to, by ostatecznie zastąpić swojego kolegę z partii. Dziennikarze informują, że nie ma on zbyt wielkiego poparcia wśród przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości.

W związku z tym to właśnie Gosiewska mogłaby objąć jedno z najważniejszych stanowisk w krajowej polityce. Jarosław Kaczyński bardzo ceni sobie ponoć jej zdolności i chciałby, by to właśnie ona odwróciła uwagę mediów od kryzysu wizerunkowego partii rządzącej. Nie jest ona jednak jedyną kandydatką. Na liście są kolejne nazwiska.

Marek Kuchciński doprowadził do kryzysu w PiS

Pod uwagę brane są również kandydatury Małgorzaty Wassermann i Mariusza Błaszczaka. Te nazwiska nie cieszą się jednak zbyt dobrą opinią społeczeństwa, co oznacza, że największe szanse na objęcie prestiżowego stanowiska ma Beata Gosiewska. Wszystko wyjaśni się jednak podczas jutrzejszego głosowania, gdy poznamy kandydata Prawa i Sprawiedliwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Dobrze ją pamiętacie. Nieoficjalnie już wiadomo, kto zastąpi Kuchcińskiego
2. Pracował w ZUS. Teraz zdradził sposób na podwyższenie Twojej emerytury

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy nie kryją, że bardzo interesuje ich to, kto zostanie wybrany na marszałka Sejmu. Najprawdopodobniej będzie to przedstawiciel partii rządzącej, który nie będzie mógł doprowadzić do kolejnego skandalu, bo w przeciwnym wypadku może się to odbić na wyniku wyborczym ugrupowania w kolejnych wyborach parlamentarnych. Do tego nie chce dopuścić prezes partii.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. Córka Kaczyńskiej poszła w jej ślady i posunęła się dużo dalej od matki. To co wyczynia w siodle aż odbiera mowę
  4. Śmiertelny wypadek, zderzyli się z ciężarówką. Tata i syn zginęli na miejscu, mama walczy o życie
  5. Andrzej Duda publicznie poniżony. Jego zaproszenie zostało odrzucone, "to osobista zniewaga"
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News