Prokuratura bierze się za loty Kuchcińskiego. Pod publiczkę? Jest jedno duże ale

Prokuratura bierze się za loty Kuchcińskiego. Pod publiczkę? Jest jedno duże ale Źródło: Wikipedia Commons/PiS

Marek Kuchciński będzie musiał wytłumaczyć się ze swoich lotów przed prokuraturą, która właśnie otrzymała pisemne zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Marszałka Sejmu przestępstwa. Jak twierdzą politycy z opozycji - śledztwo wszczęto jednak jedynie pod publiczkę.

Marek Kuchciński stanie przed sądem? Prokuratura Okręgowa w Warszawie w rozmowie z PAP poinformowała, że otrzymała zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, w którego sprawie wkrótce ruszy śledztwo. W całej sprawie jest jednak jedno, małe "ale".

Marek Kuchciński odpowie za loty? Prokuratura wkracza do akcji

Kilka tygodni temu w mediach zawrzało, gdy Radio ZET dotarło do dokumentów, z których jasno wynikało, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wielokrotnie latał w towarzystwie rodziny podczas swoich służbowych lotów (m.in. niektóre o statusie "HEAD"). Koszt biletów, które opłacone zostały z pieniędzy podatników, został po części zwrócony przez Kuchcińskiego w postaci kilku przelewów na konta fundacji (w tym m.in. 10 tys. na konto Caritasu).

Niestety, z każdym dniem i tygodniem media, a także politycy pozycji żądali dostępu do kolejnych materiałów, z których jasno wynikało, że lotów mogło być znacznie więcej, a jak podaje "Fakt", Marek Kuchciński mógł latać nie tylko z rodziną, ale także nawet z kolegami z PiS-u.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohater uwielbianego serialu TVP "Zniewolona". Straszna śmierć
2. Rekordowa podwyżka płacy minimalnej. Rząd przyjął propozycję resortu

Jak podaje PAP, prokuratura w Warszawie rozpoczęła już czynności dotyczące lotów marszałka. W tym momencie gromadzone są wszystkie istotne materiały dowodowe.

 - Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie sprawdzające w tej sprawie. Trwa weryfikacja informacji zawartych w pisemnym zawiadomieniu o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - mówi dla PAP Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak twierdzą poboczni obserwatorzy sprawy - z ww. faktu tak naprawdę właściwie nic nie wynika. Prokuratura bowiem przyjęła zawiadomienie, ale, jak podaje "Rzeczpospolita", póki co, nie wyznaczono konkretnego pola, które ma zostać objęte śledztwem, ani nie ustalono konkretnego celu działań prokuratury. Tym samym, opozycja sugeruje, że postępowanie, o ile się rozpocznie na dobre, nie przyniesie żadnych rezultatów.

  1. Renata Beger zmieniła się nie do poznania. Nie uwierzycie, jak teraz wygląda! Legenda Samoobrony nie przypomina dawnej siebie
  2. Małgorzata Kożuchowska znika z TVN! Władze podjęły OSTATECZNĄ decyzję. Fani zaniepokojeni
  3. Miał wypadek, myśleli że nie żyje. W kostnicy podjęto akcję ratunkową
  4. Niepojęte, że mąż zdradzał żonę z tyloma kobietami naraz. Wymyśliła nadzwyczajną zemstę
  5. Najbardziej dziwaczne paznokcie hybrydowe, jakie do tej pory stworzono. Nowy trend powoli podbija serca odważnych kobiet

Źródło: Fakt

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu