Gdzie dokładnie "służbowo" latał Kuchciński? Na liście m.in. Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej i Dożynki Powiatu Jarosławskiego

Gdzie dokładnie "służbowo" latał Kuchciński? Na liście m.in. Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej i Dożynki Powiatu Jarosławskiego Źródło: Wikimedia Commons/Kancelaria Sejmu / Paweł Kula

Marek Kuchciński spowodował niemałą burzę polityczną, po tym jak wyciekły informacje, że latał samolotami rządowymi w celach prywatnych. Kancelaria Sejmowa ujawniła gdzie latał marszałek sejmu.

Marek Kuchciński jest w tym momencie niewątpliwie jednym z głównych wrogów opinii publicznej. Po tym, jak za państwowe pieniądze latał z całą rodziną w celach prywatnych, spadły na niego gromy ze strony wyborców, mediów oraz partyjnych kolegów. Rząd już obiecał ukaranie marszałka sejmu, a sejmowa kancelaria opublikowała listę podróży marszałka. Razem z celami, trasą lotów i ilością osób na pokładzie.

Marek Kuchciński podróżował nie tylko na obrady sejmu. Wśród celów podroży dożynki i festiwal muzyczny

Lista lotów została opublikowana po zapowiedzi dyrektora Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzeja Grzegrzółki. Na zwołanej konferencji prasowej zapewniono, że będzie to bardzo szczegółowa dokumentacja, ponadto sam Marek Kuchciński kajał się i przepraszał "wszystkich, którzy poczuli się urażeni". W ramach zadośćuczynienia ma przeznaczyć 28 tysięcy z prywatnych środków na modernizacje sił zbrojnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marszałek sejmu w latach 2017-2018 skorzystał 85 razy z państwowych samolotów. Na pokładzie bywało od 1 do 26 osób. Wśród celów podróży, było kilka, które nie budzą aż tak dużych zastrzeżeń - takie jak obrady sejmu, Szczyt Przewodniczących Parlamentów Państw Europy Środkowej i Wschodniej czy narada ambasadorów RP. Choć należy zapytać, czy nie dało się podróżować samochodem? Na pewno kosztowałoby to mniej przeciętnego podatnika. To jednak nic przy innych podróżach, w których zasadność państwowego transportu można śmiało podważyć. 

Dzisiaj grzeje: 1. Myślał, że pies nie żyje. Na drugi dzień, gdy usłyszał, że zwierzę piszczy, tylko polał je wodą

2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

Okazało się, że wśród celów lotów, które mocno uderzały po kieszeni podatnika, znajdziemy: Święto Dziękczynienia oraz symboliczne zapalenie świecy niepodległości, Wielki Odpust w Kalwarii Pacławskiej z udziałem Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego, Dożynki Archidiecezji Przemyskiej oraz Dożynki Powiatu Jarosławskiego, Konferencja naukowa "Arcybiskup Ignacy Tokarczuk - świadek historii, świadek wiary", Uroczyste obchody Niedzieli Palmowej podczas Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej, Inauguracja 58. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. Takie cele podróży możemy znaleźć w oficjalnym oświadczeniu przygotowanym przez CIS.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Aktor "Ojca Mateusza" wyjawił, że jest gejem! Opublikował poruszający wpis
  3. Porażające nagranie w Polsacie. Winda ruszyła i napięła sznurek, dziecko zawisło w kabinie
  4. Tragedia nad polskim morzem, dwie kobiety nie żyją. TVN przekazał porażające szczegóły
  5. Do tej pory wiedzieli tylko najbliżsi. Gwiazdorowi "Klanu" urodziła się wnuczka z zespołem Downa

Źródło: RadioZet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News