To jakieś żarty? Zniszczono część dokumentów ws. afery Kuchcińskiego

To jakieś żarty? Zniszczono część dokumentów ws. afery Kuchcińskiego Źródło: Sejm

Marek Kuchciński kilkanaście dni temu został oskarżony o wykorzystywanie państwowych samolotów do prywatnych celów. W sprawie wciąż pojawiają się nowe wiadomości. Okazuje się, że część dokumentów została już zniszczona.

Marek Kuchciński nie może zaliczyć ostatnich tygodni do udanych. Na jaw wyszły informacje o jego bulwersującym zachowaniu, w związku z którym najprawdopodobniej już niebawem zostanie ukarany. Dowiedzieliśmy się, że znany polityk zabierał swoją rodzinę na pokład rządowego samolotu. Jak się okazuje, sprawa staje się coraz poważniejsza. 

Już niebawem w Sejmie odbędzie się debata na temat odwołania marszałka z jego funkcji. Wiele wskazuje na to, że ostatecznie do tego dojdzie, choć nie oznacza to, że to definitywny koniec sprawy i niebawem doczekamy się jej zakończenia. Możemy spodziewać się dalszej dyskusji nad ukaraniem drugiego polityka w państwie. Wciąż ujawniane są nowe fakty w tej sprawie.

Marek Kuchciński ma bardzo poważny problem

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że istnieją dziesiątki dokumentów, które potwierdzają kolejne podróże Marka Kuchcińskiego wraz z rodziną. Okazuje się, że znany polityk praktykował zabieranie najbliższych do samolotów przez ostatnie kilka lat. W internecie pojawiły się zdjęcia dokumentów dotyczących każdego pojedynczego lotu. Miało ich być kilkadziesiąt.

Okazuje się, że lista dokumentów obejmuje tylko ostatnich 16 miesięcy. Oznacza to, że najprawdopodobniej wcześniej lotów było jeszcze więcej. Problem w tym, że nie ma na to obecnie żadnych dowodów. Najprawdopodobniej zostały one zniszczone. Posłowie opozycji zastanawiają się, dlaczego Marek Kuchciński zadecydował o usunięciu raportów wraz z listami pasażerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę
2.Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

Póki co nie wiadomo, dlaczego politycy partii rządzącej zachowali się w ten sposób, jednak wszystko powinno zostać wyjaśnione w najbliższej przyszłości. Parlamentarzyści związani z Platformą Obywatelską twierdzą, że Najwyższa Izba Kontroli powinna interweniować natychmiast.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Kontrola ma dotyczyć po pierwsze legalności i celowości wydatkowania środków na loty marszałka Kuchcińskiego. I druga bardzo ważna kwestia, która musi w trybie pilnym zbadać NIK, to kwestia archiwizacji dokumentów Kancelarii Sejmu - mówi poseł Mariusz Witczak, który domaga się dokładnego sprawdzenia wszystkich dokumentów.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Kobieta dzień przed ślubem dowiedziała się, że narzeczony ją zdradza. Przed ołtarzem zgotowała mu piekło przy całym kościele
  2. Agata Duda zbladła, gdy usłyszała o planach na przyszłość córki. Kinga Duda podjęła bardzo ryzykowną decyzję
  3. Kasia Cichopek biega po plaży w zjawiskowej sukience. Jej kosmiczna cena rozjuszyła fanki
  4. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  5. Kuriozalna wpadka Magdy Gessler. W pośpiechu edytowała wpis, ale internauci zdążyli porobić zdjęcia

źródło: Tok FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News