"Dla rodziców szczerze kochających swe dzieci nie może być większej tragedii." Abp. Jędraszewski mocnymi słowami apeluje do Polaków

"Dla rodziców szczerze kochających swe dzieci nie może być większej tragedii." Abp. Jędraszewski mocnymi słowami apeluje do Polaków Źródło: Flickr/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe

Marek Jędraszewski zwrócił się z mocnymi słowami do Polaków. Wskazał jaka jest według niego największa tragedia dla rodziców, którzy szczerze kochają swoje dzieci. Arcybiskup kolejny raz zabrał głos w tej sprawie.

Marek Jędraszewski podzielił się z wiernymi swoimi refleksjami na temat rodzicielstwa. Wskazał między innymi co jest największą tragedią, która może spotkać rodziców, którzy szczerze kochają swoje dzieci. Jego mocne słowa przez wiele osób zostały uznane za skandaliczne i obraźliwe. 

Marek Jędraszewski zwrócił się do wiernych

Marek Jędraszewski kolejny raz zabrał głos w sprawie tzw. ideologii LGBT, a także wychowania dzieci. Metropolita krakowski słynie z bardzo konserwatywnych poglądów. Arcybiskup potwierdził to listem, którym niedawno zwrócił się do wiernych.

Duża część osób uważa, że tezy zawarte w tekście są obraźliwe i sprzeczne z chrześcijańskimi wartościami. Wygląda jednak na to, że abp. Jędraszewski ma swoją wizję Kościoła Katolickiego i nie dopuszcza do siebie innych opinii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Szokujący wykład o rodzicielstwie 

Abp. Marek Jędraszewski w swoim tekście „Totus Tuus" Modlitewny maraton za Kościół i Ojczyznę, skupił się na kilku wątkach. Przede wszystkim ostrzegał polskich katolików przed niebezpiecznymi, według niego, ideologiami, które mają na celu zniszczenie chrześcijańskich wartości. Miał na myśli tzw. ideologię LGBT i gender. To właśnie w nich hierarcha widzi największe zagrożenia dla Kościoła Katolickiego i całego społeczeństwa. 

Twierdzi, że takie pojęcia jak "tolerancja" czy "wolność" zostały przekręcone i służą anty-moralności. Jest również przekonany o tym, że to katolicy są w Polsce grupą dyskryminowaną, której zabrania się w wielu przypadkach żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami. Przestrzega również, że podporządkowanie się tej błędnie rozumianej wolności, jest jednoznaczne z ciężkim przewinieniem moralnym. 

W swoim liście bezpośrednio odnosi się również do osób homoseksualnych. Wypowiada się niczym ekspert w dziedzinie rodzicielstwa i jest przekonany o tym, że nie ma większej tragedii dla rodzica niż posiadanie dziecka, którego orientacja nie jest heteroseksualna. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Gwiazda Polsatu, TVN i TzG urosła do monstrualnych rozmiarów. Spod gigantycznego podbródka wyłonił się jeszcze jeden, a spod niego kolejny

-(...) Jeśli rodzice z obojętnością, a co gorsza z aprobatą, będą patrzyli zarówno na wspomniane wyżej programy (...), to z wielkim prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że ich własne dzieci staną się ofiarami ideologii gender, LGBT i Karty WHO. A dla rodziców szczerze kochających swe dzieci nie może być większej tragedii - napisał arcybiskup. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gigant sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedziele
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Dzieci bawiły się przed domem, gdy nagle w ich stronę rzucił się pitbull. Sekundy potem doszło do tragedii
  4. Adoptowała starego psa. Po miesiącu poznała prawdę i zaniemówiła z wrażenia, czekała na to 7 lat
  5. Gwiazda TVN rozgrzała internet do czerwoności. Fani oniemieli, komentarz Anny Lewandowskiej mówi wszystko

Źródło: Wprost

Następny artykuł