Abp. Jędraszewski w oparach kadzidła i absurdu. Mówił o "ciemnych siłach związanych z seksem"

Abp. Jędraszewski w oparach kadzidła i absurdu. Mówił o "ciemnych siłach związanych z seksem" Źródło: youtube.com/Radio Maryja

Marek Jędraszewski, polski arcybiskup, po raz kolejny przeszedł samego siebie? Podczas jednej z homilii padły dość dyskusyjne słowa. To już kolejne jego kazanie, w którym wypowiada się o ideologii LGBT i wynikających z niej konsekwencjach.

Arcybiskup Marek Jędraszewski udał się do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, by podczas niedzielnej mszy wygłosić kazanie, które wywołało wiele emocji. Zgromadzeni wierni ze skupieniem wysłuchali tego, co ma do powiedzenia, a gdy jego słowa przedostały się do serwisów informacyjnych, stały się powodem do ostrej dyskusji. Arcybiskup nie odpuszcza tematyki LGBT, dzieci i seksu.

Arcybiskup Marek Jędraszewski nawiązuje do II wojny światowej i LGBT

Duchowny podczas kazania wypowiedział się o ideologii LGBT. Zaczął od tego, że w epoce Oświecenia kwestionowano Boga, a skupiano się na człowieczym rozumie. Według arcybiskupa Marka Jędraszewskiego właśnie ten rozum zgubił społeczeństwo podczas II wojny światowej. Człowieczeństwo rzekomo jego zdaniem upadło w momencie zorganizowania obozów koncentracyjnych oraz łagrów.

- Rozum się wówczas skompromitował, odrzucając Pana Boga, więc stwierdzono, że nie on, ale ciemne siły w człowieku związane z seksem - to jest istota człowieka. I to głosi się dzisiaj w postaci ideologii gender i ideologii LGBT - grzmiał z mównicy Marek Jędraszewski. Dodał również, że takie ideologie w dzisiejszych czasach stara się wprowadzić w życie m.in. przez WHO i wszystko sprowadza się do jednego: do niszczenia społeczeństw i narodów.

Według arcybiskupa ważny jest powrót do nauk papieża Jana Pawła II

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nie można normalnie żyć w czasach, kiedy tożsamość człowieka jest mocno podważana. Kwestionowana jest przynależność do płci: można wybrać czy chce się być kobietą czy mężczyzną. Takie działania mają też pozbawić "więzi do przeszłości i historii ojców".

- Ma to zastąpić rzeczywistość singli w ramach kolejnej ideologii - multi-kulti - ocenił Marek Jędraszewski.

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

Według duchownego kluczowy jest powrót do nauk Jana Pawła II. Dzisiejsze czasy potrzebują przewartościowania i aktywnego działania w wychowywaniu dzieci zgodnie z naukami Kościoła.

- Najpierw, jako fundament życia, jest Bóg. Ze związku z Bogiem wynika godność człowieka, a w konsekwencji nadzwyczajna rola, jaką pełnią małżeństwo i rodzina. Na koniec z rodzin, z tradycji zaczerpniętej od poprzedników, którą chcą przekazywać dzieciom i wnukom, wyrasta trwałość i wielkość narodów - tłumaczył zgromadzonym wiernym arcybiskup.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda Hollywood stawia hotel w Warszawie. Wiemy gdzie i kiedy ruszy
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

Źródło: Wprost

Następny artykuł