Prokuratura bierze się za abp. Jędraszewskiego. Jest zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa

Prokuratura bierze się za abp. Jędraszewskiego. Jest zgłoszenie o popełnieniu przestępstwa Źródło: screen tvn24.pl

Abp Marek Jędraszewski w ostatnich dniach wywołał niemałą burzę zarówno w mediach, jak i całej opinii publicznej. Teraz jedną z ostatnich wypowiedzi duchownego zajmie się prokuratura. Może ponieść surowe konsekwencje.

Abp Marek Jędraszewski jest autorem wielu kontrowersyjnych słów, przez co często jest otwarcie krytykowany zarówno przez część mediów, jak i samych internautów, których komentarze można bez problemu znaleźć pod nagraniami z wystąpień duchownego. Tym razem chodzi dokładniej o słowa, które padły podczas mszy w kościele Marjackim w Krakowie.

Można było się spodziewać, że kontrowersyjną wypowiedzią Jędraszewskiego prędzej czy później zainteresują się grupy, które śledzą tego typu sytuacje. Co więcej, w sprawie duchownego został już nawet złożony specjalny wniosek do prokuratury o wszczęcie postępowania, mimo to wiele osób wątpi, aby został za to ukarany.

Abp Marek Jędraszewski zgłoszony do prokuratury

Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie z ust wielu duchownych, jak i osób związanych z szeroko rozumianą prawicą słychać o nadchodzącym zagrożeniu i niemalże nowym wrogu publicznym. Chodzi o społeczność LGBT, która atakowana jest niemalże na w każdym miejscu.

Już jakiś czas temu byliśmy świadkami bezpośredniej przemocy fizycznej, ale teraz chodzi o wytykanie osób identyfikujących się właśnie z ruchem LGBT. Abp Jędraszewski w swojej wypowiedzi nazywa ich wprost "tęczową zarazą" i porównuje do bolszewików.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - stwierdził abp Marek Jędraszewski.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać, ponieważ już teraz wiemy, że całą sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez duchownego przestępstwa.

 - Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez mężczyznę z Krakowa o nazwisku Marek Jędraszewski, który pracuje na stanowisku biskupa w jednym ze związków wyznaniowych zarejestrowanych w Polsce. Mężczyzna ten znajdując się na terenie kościoła Mariackiego w Krakowie, publicznie wypowiadał treści, które w opinii Ośrodka można zakwalifikować jako wpisujące się w propagowanie zakazanego totalitarnego faszystowskiego ustroju państwa - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed śmiercią Anna Przybylska miała jedno życzenie. Jej przyjaciółka po latach zdecydowała się o tym opowiedzieć. Będziecie płakać
  2. Andrzej Duda klęczy przed Kaczyńską! Ujawniono nieznane zdjęcie sprzed lat. Co na to Agata Duda?
  3. Wzmocniła lakier esencją z czosnku. Żadne paznokcie hybrydowe nie są tak imponujące
  4. Gwiazdor TVN nigdy nie ukrywał problemów ze strasznym nałogiem. Ujawnił całą prawdę
  5. Ta matka była bardziej pijana niż Kamil Durczok. Już jest w rękach policji
  6. Ratownicy pogotowia stwierdzili zgon jego córeczki. Sam podjął reanimację, nie mogli uwierzyć w to co się stało później

źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News