Marek Grechuta
Screen "I ty będziesz moją panią” TVP 1969 r.
Monika Majko - 13 Października 2020

Marek Grechuta zmagał się z nieuleczalną chorobą, przeżył także osobistą tragedię. Tuż przed śmiercią niesamowicie cierpiał

Marek Grechuta był jednym z największych gwiazd krajowej piosenki. Artysta zmarł w 2006 roku, a jego odejście było wielkim ciosem zarówno dla bliskich, jak i fanów i całego świata artystycznego w Polsce. Niewielu wielbicieli wie jednak, że wokalista i poeta przez lata zmagał się z okropną chorobą, a trudne doświadczenia tylko pogłębiły jego problemy ze zdrowiem.

Marek Grechuta odszedł 9 października 2006, a jego przedwczesna śmierć pogrążyła wielu Polaków w żałobie. Fani nie mogli uwierzyć w smutne informacje. Nie wszyscy wiedzieli, że artysta od lat zmagał się z okropną chorobą. Osobista tragedia piosenkarza tylko pogłębiła jego problemy.

Marek Grechuta odszedł w 2006 roku w Krakowie

Uwielbiany piosenkarz poeta, a także zdolny malarz i architekt odszedł 9 października 2006 roku i został pochowany w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Pogrzeb Marka Grechuty przyciągnął prawdziwe tłumy, a wśród zgromadzonych pojawiło się również wiele sławnych nazwisk. Piosenkarza żegnali nie tylko bliscy i fani, ale również m.in. artyści związani z Piwnicą pod Baranami.

Godziny dla seniorów są pretekstem?Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdęCzytaj dalej

Nie wszyscy wiedzą, że Marek Grechuta zmagał się niemal całe życie z poważną chorobą. Artysta cierpiał na zaburzenia psychiczne, które uniemożliwiały mu normalne funkcjonowanie. Pierwszy atak choroby afektywnej dwubiegunowej wywołało u piosenkarza rozstanie ze szkolną ukochaną, Haliną. Później ataki wielokrotnie się powtarzały, a nagłe napady depresji niejednokrotnie na długi czas wyłączały artystę z życia publicznego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

Grechuta w 1968 roku poznał swoją żonę, Danutę. Para doczekała się również syna, Łukasza. To dzięki ukochanej, która wspierała artystę w najtrudniejszych momentach, Grechuta był w stanie poradzić sobie z rzeczywistością. Choć często bujał w chmurach i nie był dla niej pomocą w domowym życiu, Danuta zawsze dbała o męża.

- Marek mówił o mnie, że jestem zimnokrwista, bo nie popadałam w egzaltację, amok, jak to bywało u artystów. Czasami musiałam trzymać go mocno przy ziemi, żeby nie odleciał - wyznała Danuta Grechuta w jednym z wywiadów.

Marek Grechuta cierpiał na chorobę afektywną dwubiegunową

Niestety, wraz z wiekiem choroba postępowała. Artysta przyjmował coraz silniejsze leki, które miały wpływ na pojawienie się problemów z koncentracją i koordynacją ruchów. Coraz mniej występował, bo koncerty przed dużą publicznością tylko pogarszały jego lęki. Z tego powodu zaczęto spekulować, że wokalista nadużywa alkoholu. Te oskarżenia bardzo go bolały.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się, co rząd planuje na Wszystkich Świętych

2. Mamy potwierdzenie. Niebezpieczeństwo dla wielu Polaków, ostrzeżenie do środy

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

Kolejnym ciosem było dla wokalisty zaginięcie syna w 1999 roku. Małżeństwo Grechutów odchodziło od zmysłów, muzyk poszukiwał jedynaka nawet za pomocą programu telewizyjnego "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie". Choć syn odnalazł się po kilkunastu miesiącach, wydarzenie to miało destrukcyjny wpływ na już i tak wątłe zdrowie muzyka. w 2006 roku choroba ukłądu krążenia doprowadziła do śmierci artysty.

- Wierzył, że będzie lepiej, że medycyna i modlitwy mu pomogą - wspominała Danuta Grechuta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Fani domagają się od niej przeprosin. Gwiazda wyzywała koleżankę na antenie Polsatu
  2. Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na co
  3. 23-latka miała objawy typowe dla koronawirusa. Prawda okazała się zupełnie inna, o wiele bardziej niebezpieczna
  4. Wszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusa
  5. Policjant rozwiewa wątpliwości kierowców. Chodzi o maseczki w samochodzie
  6. Najlepsza surówka do obiadu, obłędne połączenie marchewki ze słodkim owocem. Moc witamin doda ci sił

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Plotek

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News